Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KŁOPOTY PEWNEJ ALI Była sobie pewna Ala: co bardzo nie zdrowo jadała, sportu nie uprawiała, bo się z brakiem czasu usprawiedliwiała.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KŁOPOTY PEWNEJ ALI Była sobie pewna Ala: co bardzo nie zdrowo jadała, sportu nie uprawiała, bo się z brakiem czasu usprawiedliwiała."— Zapis prezentacji:

1

2 KŁOPOTY PEWNEJ ALI

3 Była sobie pewna Ala: co bardzo nie zdrowo jadała, sportu nie uprawiała, bo się z brakiem czasu usprawiedliwiała.

4 Od warzyw, owoców stroniła, natomiast Cola Colę litrami piła, na słowa innych uwagi nie zawracała, a sama o zdrowym żywieniu nic nie wiedziała.

5 Codziennie po południu zasiadała do obiadu, schabowego z frytkami przepijała czekoladą, Smakowało wyśmienicie i dużo tego było, Ala nie zauważyła jak jej się przytyło.

6 Nadeszły wakacje i słońce zaświeciło, wszyscy razem się bawili wesoło było, Ala też hasała z dziećmi od samego ranka, lecz wkrótce się skończyła ta piękna sielanka.

7 Ciężko było Ali biegać z kolegami przy takiej nadwadze, Ala wreszcie zauważyła że traci nad swym ciałem władzę, Oddech stał się płytki, a nogi nie biegają, wszyscy dookoła Alę wyśmiewają.

8 Smutno się Ali zrobiło, lecz teraz zrozumiała, to co kiedyś jej mówili to nie dyrdymała, Obiecała sobie Ala, że będzie żyła zdrowo, i tak właśnie postąpiła - daję wszystkim słowo.

9 Owoce, warzywa i przeróżne soki, jadłospis Ali stał się bardzo szeroki, Brzuszek przestał boleć i przybierać rozmiaru, wszystko stało się łatwiejsze po miesiącach paru.

10 Umyć ręce przed posiłkiem Ala już pamiętała, nie myć zębów tuż przed spaniem to rzecz niepojęta, Bakterie i zarazki już z Alą nie mieszkają, musiały szybko odejść, bo tu miejsca nie mają.

11 Pamiętajcie! Wszystkie dzieci, a także rodzice, jak ważne jest zawsze zdrowe i czyste życie, Zdrowe jedzenie, czystymi rączkami, pomoże nam uniknąć spotkania z problemami.

12 Mycie zębów zawsze po każdym posiłku, jest ważne i naprawdę nie kosztuje sporo wysiłku, Pamiętając Ala o tych prostych zasadach, pewnie nie zostałaby bohaterką w takich balladach.


Pobierz ppt "KŁOPOTY PEWNEJ ALI Była sobie pewna Ala: co bardzo nie zdrowo jadała, sportu nie uprawiała, bo się z brakiem czasu usprawiedliwiała."

Podobne prezentacje


Reklamy Google