Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEMIANA KRÓLEWNY W pewnym królestwie, w pięknym pałacu żyła królewna o imieniu Ula.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEMIANA KRÓLEWNY W pewnym królestwie, w pięknym pałacu żyła królewna o imieniu Ula."— Zapis prezentacji:

1

2 PRZEMIANA KRÓLEWNY

3 W pewnym królestwie, w pięknym pałacu żyła królewna o imieniu Ula.

4 Rodzice bardzo dbali aby jej niczego nie brakowało. Kupowali jej zdrową żywność, najładniejsze ubrania, pachnące mydła i szampony.

5 Ula była dziesięcioletnią dziewczynką o jasnych, długich włosach i niebieskich oczkach. Tak jak wszystkie dzieci lubiła się bawić, biegać, ale coraz rzadziej uśmiechała się i coraz częściej chorowała

6 Pewnego dnia kucharz przyrządził najsmaczniejszą w królestwie sałatkę jarzynową. Ula na sam widok zrobiła krzywą minę, ale udawała, że jej smakuje, lecz gdy tylko kucharz wyszedł schowała potrawę do kieszeni i wybiegła do ogrodu.

7 Tam biegały po trawie jej ulubione króliki, więc rozsypała sałatkę na trawę i szybko wróciła do pałacu.

8 Zadowolona podziękowała kucharzowi za smaczny posiłek i poprosiła o podwójna porcję deseru oraz lody czekoladowe.

9 Wieczorem miał odbyć się bal na cześć króla. Ula poszła do łazienki umyć się i przebrać, ale dłługo nie wracała. Królowa zaniepokoiła się nieobecnością córki i wysłała służącą, żeby sprawdziła co się dzieje. Okazało się, że dziewczynka nie myła się, ani nie przebrała. Ula siedziała w kącie łazienki i… czytała komiks. Na pytanie dlaczego się nie myje opowiedziała, że jest już gotowa. Jej wygląd wcale na to nie wskazywał. Włosy miała roztrzepane, sukienkę wygniecioną a na zębach tkwiły resztki deseru.

10 Służąca nie miała zbyt wiele czasu, aby zrobić królewnę „na bóstwo”. Wymyła ją tylko, uczesała włosy i ubrała w najlepszą sukienkę. Ula wyglądała trochę lepiej, ale była blada, twarz miała smutną i niezadowoloną. Służąca rozejrzała się wokół i nie zauważyła ani mydła, ani szamponu, ani pasty, ani szczoteczki do zębów. Postanowiła sprawdzić, gdzie to wszystko jest. Zajrzała do szafki i zobaczyła, że jest tam pełno pachnących, kolorowych środków i przyborów do mycia. Teraz już wiedziała, że Ula się nie myje.

11 W Sali balowej czekali już goście. Ula weszła leniwym krokiem, ze smutną miną i wcale nie miała ochoty bawić się na balu. W pewnej chwili jej uwagę zwróciła piękna, uśmiechnięta księżniczka z sąsiedniego królestwa. Wyglądała tak pięknie, że Ula nie mogła oderwać od niej wzroku. Zerknęła do lusterka i przeraziła się, przy niej wyglądała jak szara myszka. Postanowiła porozmawiać z nią o tym co robi, że tak pięknie wygląda. Księżniczka powiedziała jej, że codziennie myje całe ciało, czesze włosy, czyści żeby po każdym posiłku, często je warzywa i owoce i nie je słodyczy. Ula już wiedziała co jest przyczyną jej złego wyglądu.

12 Po skończeniu balu królewna poszła do swojego pokoju i postanowiła zmienić złe, niezdrowe nawyki. Przyznała się rodzicom i kucharzowi do popełnianych błędów i obiecała je naprawić. Od tej pory była coraz piękniejsza, zdrowsza i uśmiechnięta. Żyła w zdrowiu długo i szczęśliwie


Pobierz ppt "PRZEMIANA KRÓLEWNY W pewnym królestwie, w pięknym pałacu żyła królewna o imieniu Ula."

Podobne prezentacje


Reklamy Google