Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spółki osobowe i kapitałowe jako wspólnicy spółek osobowych Dr Robert Pietrusiński Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Chłopecki Sobolewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spółki osobowe i kapitałowe jako wspólnicy spółek osobowych Dr Robert Pietrusiński Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Chłopecki Sobolewska."— Zapis prezentacji:

1 Spółki osobowe i kapitałowe jako wspólnicy spółek osobowych Dr Robert Pietrusiński Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Chłopecki Sobolewska i Wspólnicy.Doradcy Prawni Spółka Komandytowa – wspólnik www.smlegal.pl

2 Spółka komandytowa z udziałem innych spółek Komandytariusz : nie występuje w firmie spółki, prowadzi sprawy spółki tylko, jeśli ma pełnomocnictwo,odpowiada za zobowiązania spółki do wysokości różnicy między faktycznie wniesionym wkładem a określoną w umowie s sumą komandytową. W praktyce może nie odpowiadać za zobowiązania spółki lub odpowiadać w sposób ograniczony.

3 Spółka komandytowa z udziałem innych spółek Komplementariusz : prowadzi sprawy spółki, odpowiada za zobowiązania spółki swoim majątkiem solidarnie z innymi wspólnikami (biorąc pod uwagę specyfikę komandytariusza) oraz subsydiarnie ze spółką, występuje w firmie spółki.

4 Spółka komandytowa z udziałem innych spółek Komandytariuszami i komplementariuszami są Spółki osobowe i spółki kapitałowe

5 Spółka komandytowa z udziałem innych spółek i osób fizycznych Przykład : X i Y zakładają spółkę z o.o. i są w zarządzie tej spółki. Następnie spółka z o.o. zakłada spółkę komandytową z X i Y W s.k. spółka z o.o. jest komplementariuszem – występuje w nazwie. X i Y są komandytariuszami – nie występują w nazwie.

6 Spółka komandytowa z udziałem innych spółek i osób fizycznych Ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności wspólników. Uzyskanie możliwości elastycznego działania. Opodatkowanie jak w spółce osobowej.

7 Spółka komandytowo – akcyjna z udziałem innych spółek i osób fizycznych Komplementariusze : spółki i/lub osoby fizyczne Akcjonariusze: spółki i /lub osoby fizyczne

8 Spółka jawna z udziałem innych spółek i osób fizycznych Przykład; Spółka z o.o. jako zespół specjalistów do prowadzenia przedsięwzięcia (wspólnicy zarząd) – wpisani do KRS jako uprawnieni do reprezentowania spraw spółki. Inni wspólnicy nie reprezentują spółki.


Pobierz ppt "Spółki osobowe i kapitałowe jako wspólnicy spółek osobowych Dr Robert Pietrusiński Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Chłopecki Sobolewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google