Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja Pasja PŁYWANIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja Pasja PŁYWANIE."— Zapis prezentacji:

1 Moja Pasja PŁYWANIE

2 Moją pasją jest uprawianie sportu. Szczególnie interesuje mnie pływanie.
Przynajmniej dwa razy w tygodniu uczęszczam na treningi. Uprawianie tej dyscypliny pozwala mi na zachowanie dobrej kondycji, kształtuje moją postawę ciała. Istnieje wiele różnych stylów pływania, chciałbym omówić niektóre z nich.

3 Styl motylkowy (motylek, delfin)
 Styl pływacki uważany za najtrudniejszy z czterech podstawowych stylów pływackich. Szybszy od niego jest tylko kraul. Technika pływania stylem delfin została zaczerpnięta z naturalnego ruchu delfinów w wodzie. Jest to najtrudniejszy styl pływacki do opanowania.

4 Kraul Sposób pływania zwykle uznawany za najszybszy.
Płynący znajduje się w pozycji na piersiach i wykonuje tzw. „nożyce” nogami, przy równoczesnym naprzemianstronnym ruchu rąk. Ruch ten polega na wyciąganiu na zmianę ręki przed siebie nad wodą i podciąganiu jej z powrotem pod wodą.

5 Żabka Potoczna nazwa stylu klasycznego w pływaniu. W uproszczeniu polega na naśladowaniu ruchów pływającej żaby. Jest to symetryczny styl pływania – tzn. prawa i lewa strona ciała wykonują te same ruchy.

6 STYL grzbietOWY Styl grzbietowy jest jedynym stylem pływania, w którym pływa się na plecach. Pracę rąk cechują silne wymachy za siebie, zaś rola nóg polega na silnym wybiciu wody w górę. Głowa jest ułożona w ten sposób, że broda nie dotyka do klatki piersiowej, co nadaje ciału hydrodynamiczny kształt.

7 Piesek  Prosty styl pływacki. Charakteryzuje się on tym, że pływak leży na klatce piersiowej i porusza rękoma i nogami w górę i w dół, tak jak pływają psy i inne zwierzęta. Zwykle jest to pierwszy styl pływacki używany przez dzieci, które uczą się pływać. Piesek jest też używany w wojsku jak cichy styl pływacki – dzięki temu, że ręce ani nogi nie "łamią" powierzchni wody.

8 Korzystałem z ,,Google Grafika’’ wikipedii.
Koniec Dziękuję za uwagę Bartosz Korzeniowski Klasa V B Korzystałem z ,,Google Grafika’’ wikipedii.


Pobierz ppt "Moja Pasja PŁYWANIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google