Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Segregacja śmieci wytworzonych w domach to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaje materiałów (surowców), z jakich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Segregacja śmieci wytworzonych w domach to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaje materiałów (surowców), z jakich."— Zapis prezentacji:

1

2 Segregacja śmieci wytworzonych w domach to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaje materiałów (surowców), z jakich zostały wyprodukowane.

3 Wysypiska śmieci zajmują coraz więcej powierzchni Ziemi. Jeżeli nie będziemy segregować odpadów to na świecie zostanie zużytych bardzo dużo materiałów. Dzięki segregacji mnóstwo odpadów zostanie odzyskanych. Otrzymają one „drugie życie” i będą służyć na nowo w naszych domach.

4 Pamiętajmy o tym, że nie możemy wyrzucać zużytych baterii do śmietników, ponieważ potem trafiają one na wysypisko. Tam wyleje się z nich toksyczny dla ziemi kwas, który zatruwa otoczenie.

5 Plastik Szkło Metal Papier

6 Odpady kuchenneResztki jedzenia

7 Brudne papiery Styropian Zużyta odzież i obuwie Pampersy Inne odpady, które nie należą do surowców i BIO

8  Surowce Trafiają one do SORTOWNI, gdzie są rozdzielane na: szkło, plastik, papier itd.

9  BIO Trafiają do KOMPOSTOWNI, gdzie się rozkładają

10  Zmieszane Trafiają na WYSYPISKO

11 Muzyka autorstwa J. S. Zamecnika

12 Dziękujemy za uwagę! klasa VI


Pobierz ppt "Segregacja śmieci wytworzonych w domach to zbieranie odpadów do specjalnie oznakowanych pojemników, z podziałem na rodzaje materiałów (surowców), z jakich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google