Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Studiował chemię na politechnice w Rydze. Ukończył ją w 1891 r. Był bardzo uzdolniony w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Studiował chemię na politechnice w Rydze. Ukończył ją w 1891 r. Był bardzo uzdolniony w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Studiował chemię na politechnice w Rydze. Ukończył ją w 1891 r. Był bardzo uzdolniony w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

5

6

7

8

9

10  Zbudował szklany kondensator wysokonapięciowy i go opatentował  Wynalazł sposób zabezpieczania sieci przewodów elektrycznych przed niszczącym działaniem wyładowań elektrycznych  Opracował technologię syntezy cyjanowodoru

11  Opracował i wdrożył do produkcji wiele rodzajów kondensatorów i bezpieczników  Wynalazł sposób na oddzielenie ropy naftowej od wody  Opracował i opatentował metodę wykorzystania emulsji ropnej  Opracował metody uzyskiwania gazoliny z gazu ziemnego  Wynalazł sposób chlorowania metanu

12

13

14 Dziękujemy za obejrzenie naszego pokazu slajdów


Pobierz ppt "Studiował chemię na politechnice w Rydze. Ukończył ją w 1891 r. Był bardzo uzdolniony w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google