Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło."— Zapis prezentacji:

1 Lasy w mojej okolicy Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło spędzić czas.

2 Tory kolejowe Przez nasze lasy przebiegają tory klejowe, którymi kiedyś jeździły pociągi na trasie Ostrołęka-Olsztyn. Wagonami towarowymi przewożono drewno do Ostrołęckiej Celulozy. Ludzie pociągiem dojeżdżali do pracy a uczniowie do szkoły. To miejsce wzbudza w nas dużo wspomnień , a zwłaszcza wśród ludzi starszych.

3 Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Wsi.
Nasza szkoła jest otoczona wokół lasem. Idąc do niej możemy poczuć świeże powietrze, które pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

4 Dworek w Przystani Dworek w Przystani jest często odwiedzanym zabytkiem. Został wybudowany 1928roku, koło niego płynie rzeka Omulew.  Obiekt otoczony jest 2 hektarowym parkiem posadzonym przez Antoniego de Bourbon w XX wieku. Obok budynku w pozostałościach dawnego parku znajduje się przepiękna figurka Chrystusa.

5 Boisko z placem zabaw w Żebry Chudku
W naszej miejscowości znajduje się plac zabaw i boisko otoczone lasem. Spędzamy tu miło czas, zazwyczaj latem.

6 Ścieżki rowerowe W naszych lasach zostały wytyczone ścieżki rowerowe. Latem możemy bezpiecznie i miło spędzić czas jadąc rowerem.

7 Hotel Korona jest bardzo znanym miejscem w naszej okolicy.
Jest on pięknie wkomponowany w lasy sosnowe. W okresie letnim przyjeżdża tu bardzo dużo gości.

8 Zwierzęta w lesie Las jest domem dla wielu zwierząt. Można spotkać w nim ptaki, lisy, wiewiórki, dziki, sarny itp. Zimą ludzie dokarmiają je, budują karmniki.

9 Rzeka Omulew Rzeka Omulew przepływa przez las w naszej okolicy. Latem można tu łowić ryby, wypożyczyć kajaki i popływać oraz miło spędzić czas. Bobry budują tu swoje żeremia.

10 Dziękuję za uwagę ! Kobrzyńska Kamila


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google