Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło spędzić czas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło spędzić czas."— Zapis prezentacji:

1 Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło spędzić czas.

2 * Przez nasze lasy przebiegają tory klejowe, którymi kiedyś jeździły pociągi na trasie Ostrołęka-Olsztyn. Wagonami towarowymi przewożono drewno do Ostrołęckiej Celulozy. Ludzie pociągiem dojeżdżali do pracy a uczniowie do szkoły. To miejsce wzbudza w nas dużo wspomnień, a zwłaszcza wśród ludzi starszych.

3 Nasza szkoła jest otoczona wokół lasem. Idąc do niej możemy poczuć świeże powietrze, które pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie.

4 Dworek w Przystani jest często odwiedzanym zabytkiem. Został wybudowany 1928roku, koło niego płynie rzeka Omulew. Obiekt otoczony jest 2 hektarowym parkiem posadzonym przez Antoniego de Bourbon w XX wieku. Obok budynku w pozostałościach dawnego parku znajduje się przepiękna figurka Chrystusa.

5 * W naszej miejscowości znajduje się plac zabaw i boisko otoczone lasem. Spędzamy tu miło czas, zazwyczaj latem.

6 * W naszych lasach zostały wytyczone ścieżki rowerowe. Latem możemy bezpiecznie i miło spędzić czas jadąc rowerem.

7

8 Las jest domem dla wielu zwierząt. Można spotkać w nim ptaki, lisy, wiewiórki, dziki, sarny itp. Zimą ludzie dokarmiają je, budują karmniki.

9 * Rzeka Omulew przepływa przez las w naszej okolicy. Latem można tu łowić ryby, wypożyczyć kajaki i popływać oraz miło spędzić czas. Bobry budują tu swoje żeremia.

10 Kobrzyńska Kamila


Pobierz ppt "Las to drzewa, krzewy, zwierzęta w nim żyjące. Trochę inaczej widzą go leśnicy, ekolodzy i znawcy przyrody. W lesie można miło spędzić czas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google