Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

341.Prędkość Ziemi w ruchu wokół Słońca wynosi ok. v o =30km/s. Jaka winna być ta prędkość, aby Ziemia opuściła Układ Słoneczny? Przyjmujemy, że Ziemia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "341.Prędkość Ziemi w ruchu wokół Słońca wynosi ok. v o =30km/s. Jaka winna być ta prędkość, aby Ziemia opuściła Układ Słoneczny? Przyjmujemy, że Ziemia."— Zapis prezentacji:

1 341.Prędkość Ziemi w ruchu wokół Słońca wynosi ok. v o =30km/s. Jaka winna być ta prędkość, aby Ziemia opuściła Układ Słoneczny? Przyjmujemy, że Ziemia porusza się wokół Słońca po orbicie kołowej, a wpływ innych planet jest nieistotny.

2 Dane: v o =30km/s. Szukane: v=? F:

3 341.Prędkość Ziemi w ruchu wokół Słońca wynosi ok. v o =30km/s. Jaka winna być ta prędkość, aby Ziemia opuściła Układ Słoneczny? Przyjmujemy, że Ziemia porusza się wokół Słońca po orbicie kołowej, a wpływ innych planet jest nieistotny. Dane: v o =30km/s. Szukane: v=? F: v R vovo FgFg S Z

4 v R vovo FgFg S Z

5 v R vovo FgFg S Z

6 v R vovo FgFg E=0 S Z

7 v R vovo FgFg S Z

8 v R vovo FgFg S Z

9 v R vovo FgFg S Z

10 v R vovo FgFg S Z

11 v R vovo FgFg S Z

12 v R vovo FgFg S Z

13 v R vovo FgFg S Z


Pobierz ppt "341.Prędkość Ziemi w ruchu wokół Słońca wynosi ok. v o =30km/s. Jaka winna być ta prędkość, aby Ziemia opuściła Układ Słoneczny? Przyjmujemy, że Ziemia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google