Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak projektujemy prezentację multimedialną?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak projektujemy prezentację multimedialną?"— Zapis prezentacji:

1 Jak projektujemy prezentację multimedialną?

2 Prezentacja multimedialna
Prezentacja multimedialna to interaktywny przekaz informacji za pomocą obrazu, dźwięku i animacji, prowadzony z wykorzystaniem komputera i wyspecjalizowanych aplikacji.

3 Uruchamianie gotowej prezentacji
Zanim zaczniesz samodzielnie tworzyć prezentacje multimedialne, naucz się uruchamiać te utworzone wcześniej przez kogoś innego. Zaobserwuj, w jaki sposób rozmieszczone są obiekty w slajdach.

4 Tworzenie nowej prezentacji
Rozpocznijmy naukę tworzenia własnej prezentacji. Podobniej jak w przypadku innych projektów, tak i teraz przed przystąpieniem do prac związanych z wykonaniem prezentacji warto ułożyć plan działania.Najważniejszymi punktami tekiego planu będą:

5 1. Określenie tematu prezentacji.
2. Określenie terminu i sposobu zgromadzenia potrzebnych informacji i ilustracji. 3. Przygotowanie informacji (w postaci tekstów). 4. Zgromadzenie obrazków,zdjęć i muzyki. 5. Tworzenie prezentacji. 6. Zapis prezentacji i pokaz. ZAPAMIĘTAJ!!! Każda prezentacja powinna rozpoczynać się slajdem tytułowym. Na kolejnych slajdach należy przekazać treści, umieszczając oprócz tekstów obrazy, zdjęcia czy animacje.Całość powinna mieć odpowiednie zakończenie, aby nie odnosić wrażenia, że prezentacja się nagle urwała.

6 uwzględnic kilka zasad.
Aby przygotować dobrą i estetyczną prezentację, warto podczas jej tworzenia uwzględnic kilka zasad. Jednakowe tło we wszystkich slajdach korzystnie wpływa na odbiór całości. Jedynie w przypadku bardziej rozbudowanej tematycznie prezentacji warto wyróżnić poszczególne logiczne części pokazu przez zastosowanie różnych odcieni tła. Do tytułu i śródtytułów stosuj większy rozmiar czcionki niż do tekstu. Nie stosuj dużej liczby różnych krojów czcionek. Dobieraj kolor czcionki odpowiednio do koloru tła, aby tekst był dobrze widoczny ale niezbyt jaskrawy. Inny kolor lub styl czcionki zarezerwuj dla treści, na które chcesz zwrócić uwagę.

7 6. Zadbaj o odpowiednie rozmieszczenie tekstów i obrazów
6. Zadbaj o odpowiednie rozmieszczenie tekstów i obrazów.Wyrównaj ich środki i krawędzie do tej samej niewidzialnej linii. 7. Zbyt duża liczba animacji i dźwięków sprawia, że odbiorca zwraca większą uwagę na efekty niż na treść. 8. Ustal odpowiedni czas wyświetlania poszególnych slajdów, aby odbiorca zdążył zapozanać się z całą ich treścią. 9. Nie stosuj dla każdego slajdu innego podkładu muzycznego.Jeśli podczas prezentacji planujesz własne wystąpienie, muzyka jest w ogóle nie wskazana. 10. Jeśli prezentacja ma być wyświetlana, stosuj jasne napisy na ciemniejszym tle, a jeśli przeznaczona do druku – wybierz ciemniejsze litery na tle jaśniejszym.

8 Tworzenie dokumentów multimedialnych
Obecnie wystarczy niewiele wysiłku, by dokument uczynić multimedialnym, a więc zawrzeć w nim elementy oddziałujące na więcej niż jedem zmysł. Służą do tego rozmaite programy. ZAPAMIĘTAJ!!! Dokument multimedialny to taki dokument, który oprócz tekstu zawiera dzwięki, animacje, ujęcia filmowe lub odnośniki hipertekstowe, umożliwiające interakcję z użytkownikiem.

9 WYKONAŁA Monika Przyszlak I a


Pobierz ppt "Jak projektujemy prezentację multimedialną?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google