Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach „Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Plan debaty: 1.Powitanie i przedstawienie gości. 2.Wprowadzenie i przedstawienie głównego tematu debaty. 3.Przedstawienie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach „Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Plan debaty: 1.Powitanie i przedstawienie gości. 2.Wprowadzenie i przedstawienie głównego tematu debaty. 3.Przedstawienie."— Zapis prezentacji:

1 W ramach „Sejmu Dzieci i Młodzieży”

2 Plan debaty: 1.Powitanie i przedstawienie gości. 2.Wprowadzenie i przedstawienie głównego tematu debaty. 3.Przedstawienie funkcji samorządu. 4.Przedstawienie działań samorządu szkolnego w bieżącym roku szkolnym. 5.Dyskusja. 6.Wnioski i podsumowanie. 7.Zakończenie.

3 Ankieta została przeprowadzona wśród 67 osób z klas I,II oraz III.

4

5

6 Zapytaliśmy uczniów czy chcieli by aby samorząd przedstawiał wyniki swoich działań i w jaki sposób mógłby to robić. Najczęściej proponowali tablicę ogłoszeń, ale pojawiły się również odpowiedzi, że to mało interesujące i ciekawsza byłaby gazetka szkolna wydawana przez Samorząd i innych uczniów. Dużo odpowiedzi padło również o internetowej stronie szkoły oraz o profilu LO na facebook’u. Pojawił się również pomysł na stworzenie strony SU. Uczniowie chcieliby również słyszeć takie informacje przez radiowęzeł lub poprzez ogłaszanie informacji przez dyżurnych.

7 Ostatnie pytanie ankiety dotyczyło działań samorządu. Uczniowie ocenili, że działań samorządu jest za mało i proponowali aby zwiększyć liczbę imprez okolicznościowych, zacząć organizować wycieczki, dyskoteki. Najbardziej zadowolone z działań SU były klasy trzecie, natomiast klasy pierwsze najczęściej w swych odpowiedziach wymieniały wycieczki oraz dyskoteki. Klasy drugie stawiały najbardziej na imprezy rozrywkowe, w których każdy mógłby się wykazać oraz konkursy.

8 Opracowane przez p. Annę Bielińską

9 - 8 styczeń 1967 – choinka szkolna zorganizowana przez Samorząd Szkolny (przedstawienie, tańce, śpiew i kolacja dla całej młodzieży), - październik 1976 – po raz pierwszy zorganizowana w naszej szkole impreza – „Licealia”, a tym: „gwiaździsty” pochód ulicami miasta, pokaz mody retro, „jarmark cudów”, bal przebierańców, dyskoteki. Uruchomiono też radiowęzeł szkolny. - 16 kwiecień 1978 – w gazetce szkolne wyzwanie do pojedynku klas. Zadania polegały min. na wyścigu w robieniu na drutach, w obieraniu ziemniaków, jedzeniu cytryn, pokazie mody i fryzur. - październik 1985 – „Licealia” – w piątek akademia z okazji Dnia Nauczyciela, ślubowanie klas pierwszych i ich otrzęsiny, we wtorek – giełda wszechrzeczy i ogłoszenia matrymonialne, w środę – konkurs na najorygalniejszy strój i dyskoteka, w czwartek – zawody sportowe, a w piątek podsumowanie imprezy. Każdego dnia dominowała inna muzyka.

10 - 12-16 październik 1987 – „Licealia” – pierwszego dnia - lekcje prowadzone przez uczniów i dyskoteka, drugiego dnia – konkurs na najciekawszą fryzurę i buty, wesoły przemarsz przez miasto w przebraniach i biesiada muzyczna, trzeciego dnia – Dzień Nauczyciela i film dla nauczycieli, czwartego dnia – konkurs „Masz szanse się podobać” i otrzęsiny klas pierwszych, piąty dzień – pokaz mody, - 18 październik 1991 – pierwsze szkolne pisemko „Kossa”, - grudzień 1991 – wyboru miss szkoły, została nią Agnieszka Wąsacz, - 3 październik 1997 – wybory przewodniczącego samorządu uczniowskiego i rzecznika praw ucznia, - 10-14 luty 1999 – dyskoteka i poczta walentynkowa, - 18-22 październik 1999 – samorząd szkolny zrobił zbiórkę na rzecz pomocy Polakom z Białorusi, - 31 maj – 1 czerwiec 2000 – Rafał Sionkowski brał udział w Sejmie Dzieci i Młodzieży w Warszawie, - 31 październik – Halloween w naszej szkole i wznowienie gazetki szkolnej – „Kószy”, - wiele innych imprez, które są także i teraz organizowane, na uwagę zasługują też wieczorki poetyckie przy świecach i nastrojowej muzyce,


Pobierz ppt "W ramach „Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Plan debaty: 1.Powitanie i przedstawienie gości. 2.Wprowadzenie i przedstawienie głównego tematu debaty. 3.Przedstawienie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google