Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wywiad z zespołem Rambo Jet. Ze Sławomirem Maciasem i Piotrem Nowakiem spotkaliśmy się w sklepie muzycznym MaxMusic przy ul. Piotrkowskiej 42, należącym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wywiad z zespołem Rambo Jet. Ze Sławomirem Maciasem i Piotrem Nowakiem spotkaliśmy się w sklepie muzycznym MaxMusic przy ul. Piotrkowskiej 42, należącym."— Zapis prezentacji:

1 Wywiad z zespołem Rambo Jet

2 Ze Sławomirem Maciasem i Piotrem Nowakiem spotkaliśmy się w sklepie muzycznym MaxMusic przy ul. Piotrkowskiej 42, należącym do jednego z członków zespołu - Huberta Kozery

3 RAMBO JET

4 Historia zespołu Zespół powstał, kiedy Sławomir Macias poznał śp. Jacka Januszewskiego. „Graliśmy na początku w duecie, we dwóch. Potem dołączył do nas Łukasz Jabłoński, później ziomek Kosmowski, jeden z największych muzyków rockowych w Polsce, Łodzianin (Crack, Rendez Vous), pomagał nam na gitarze.” Skład: Macias, Januszewski, Jabłoński, Kosmowski.

5 Nazwa zespołu RAMBO JET

6 Obecny skład: Piotr Nowak - śpiew, Łukasz Jabłoński – gitary, Jakub Niedziałek – gitary, Hubert Kozera – bas, Sławomir Max Dread Macias – perkusja

7 Wokalista zespołu Piotr Nowak

8 „Ja lubię wszystko, ale mam coraz mniej czasu. Robię wszystko naraz. Moja ulubiona seria z lat młodzieńczych to był Pan Samochodzik. A ja lubię nie wiem co. Wrocław mi się podoba z polskich miast. Łódź rzeczywiście lubię. Góry też lubię, na „dołku” się wychowywałem. Czytałem gdzieś, że najlepszym krajem dla osób spod znaku Strzelca jest Hiszpania.”

9 Sławomir Macias Założyciel zespołu Pseudonim „Słoń”

10 Ulubione książki „Słonia”

11 Ulubieni muzycy, muzyczne inspiracje „[…] mam taką swoją dziesiątkę artystów od 1 do 10 miejsca ; Rolling Stonesi, The Clash, Pink Floyd, wczesna Metallica, kiedy jeszcze łoili tak solidnie (pili wódę), w ogóle muzyka punk-rockowa, muzyka reaggae z Marleyem na czele, Massive Attack, Led Zeppelin, czarni bluesmeni […]”

12 Najlepsze zespoły Sławka

13 Ulubione miejsca: Machu Picchu i Kościół Mariacki w Krakowie

14 oraz Łódź

15 Płyty

16

17 Koncerty

18

19 Rambo Jet w Sejmie „Graliśmy w sejmie jako pierwszy zespól rockandrollowy. Graliśmy dla posłów, dostali od nas płytę. To był taki koncert Łódź dziękuje za Tuwima.”

20 Dlaczego Tuwim?

21 „Bo to wielki poeta, bo to wariat, bo to świr, bo to ciekawy człowiek, bo pisał kabaretowe rzeczy, opowiadanka, genialną poezję, bo Łodzianin, bo był pod prąd ze wszystkimi. Był człowiekiem bardzo niezależnym, może trochę nieszczęśliwym… Jest nietuzinkowy i kolorowy, bardzo ciekawy, wielowymiarowy.” „Nie można go tak łatwo wsadzić w szufladę. Wielopłaszczyznowość jego zbioru jest nieprawdopodobna.”

22 Inspiracją do twórczości zespołu była fascynacja Tuwima swoim rodzinnym miastem, która znalazła swoje odzwierciedlenie w jego poezji, np. „Kwiaty polskie”.

23 „A poza tym jeszcze taka fajna ciekawostka, że twórczość Tuwima weszła do kanonu nauczania polskich szkół, jak Tuwim miał 32 lata.” „To też świadczy o tym, że to był mocny zawodnik. Mike Tyson polskiej poezji.”

24

25 „Liczymy na to, że się Tuwim trochę przypomni, nie tylko ze względu na wiersze dla dzieci- fenomenalne, ale tez te poważne, że Łódź się dzięki temu wypromuje. Płyta do wierszy Tuwima z taką V, ręką zwycięską na okładce, zresztą, zdaje się, że tutaj mam… O, to jest taka okładka.”

26 Rambo Jet kreuje Łódź

27 Rok 2013 rokiem Tuwima „Musimy się mocno przypominać, zapominają o nas, że to my pchnęliśmy tę lokomotywę Tuwima… W roku 2011, bo to rocznica, gdy Tuwim wydał swój pierwszy tomik, miał wtedy lat 16. To były tłumaczenia na język esperanto wierszy Leopolda Staffa i innych poetów. A przypomnę- esperanto to taki język międzynarodowy, który zresztą powstał w Łodzi, wymyślił go Ludwik Zamenhoff. Ulica Zamenhoffa jest wam pewnie znana.”

28

29 Plany na przyszłość „Teraz robimy nową piosenkę. Potem płyta. Potem koncerty, koncerty, koncerty. A! Zdążyliśmy też zrobić kolędę, taką rockandrollową, chociaż to kolęda z 1818 roku, jedna z najstarszych na świecie. W oryginale niemieckim nazywa się Stille Nacht, doskonale wam znana. A my ją po niemiecku tak trochę ramsteinowo zrobiliśmy. Piotr ze swoim fenomenalnym akcentem górnika z Heidelbergu…”

30 Koncerty, koncerty, koncerty

31 Źródła - materiały własne (zdjęcia, wywiad) - http://hubkoz.wix.com/rambo-jet#http://hubkoz.wix.com/rambo-jet# - przeglądarka internetowa www.google.plwww.google.pl - przeglądarka internetowa www.youtube.plwww.youtube.pl

32 „Zgaście światło wiekuiste, będzie taniej…”

33 Utwór „Znów to szuranie” Znów to szuranie.flv


Pobierz ppt "Wywiad z zespołem Rambo Jet. Ze Sławomirem Maciasem i Piotrem Nowakiem spotkaliśmy się w sklepie muzycznym MaxMusic przy ul. Piotrkowskiej 42, należącym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google