Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje hobby? Fotografia..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje hobby? Fotografia.."— Zapis prezentacji:

1 Moje hobby? Fotografia.

2 Autorka prezentacji: Aleksandra Maćkiewicz, amatorka w dziedzinie fotografii. Zainteresowanie, które towarzyszy mi na co dzień, pasja, która zapełnia kolejne strony w albumach.

3 „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.” Henri Cartier-Bresson

4 Z góry nie wybieram celu, obserwuję, szukam, dostrzegam.
Co fotografuję? Otaczający mnie świat. Z góry nie wybieram celu, obserwuję, szukam, dostrzegam.

5 Fotografia to dla mnie hobby, zabawa, a przede wszystkim coś co sprawia mi ogromną przyjemność.
Robienie zdjęć to pasja, niejednokrotnie możliwość uchwycenia ważnej chwili lub moment, o którym przypomni nam takie zdjęcie. Sama dziedzina, jaką jest fotografia, posiada nieograniczony potencjał, cały czas się rozwija i ewoluuje, zatem ciężko schematycznie określić ją w jakikolwiek sposób, sprecyzować. Sama w sobie jest czymś niby oczywistym, ale zaskakującym.

6 Kilka moich fotografii

7 Aparat fotograficzny to niezwykłe urządzenie rejestrujące precyzyjnie zastaną rzeczywistość. Przeglądając wykonane zdjęcia możemy zauważyć więcej szczegółów niż wcześniej mogliśmy zapamiętać.

8 Medium fotograficzne nie dba o to, co jest ważne, a co nie
Medium fotograficzne nie dba o to, co jest ważne, a co nie. Jeśli skierujesz aparat na coś ważnego, z taką samą precyzją zarejestruje całe otoczenie. Aparat rejestruje wszystko i nie selekcjonuje. Dzięki temu odkrywamy świat detali.

9 Fotografia jest stworzona żeby uchwycić chwile, natychmiast wszystko akceptuje. To między innymi dlatego fotografia jest tak niezwykła. Dzięki niej ponownie mogę odkrywać jak wygląda świat .

10 Z niektórych zdjęć bije niezwykła łagodność, choć przedstawiają obrazy, przedmioty i sytuacje z codziennego życia. Sprawy, których zwykle nie zauważamy. Sztuka tworzenia takich fotografii jest nierozerwalnie związana ze sposobem postrzegania świata, z umiejętnością wychwytywania i uwieczniania pierwiastków ciszy i spokoju, niezależnie od panującego wokół chaosu i nieprzewidzianych okoliczności.

11 Fotografia zawsze przekształca to co przedstawia
Fotografia zawsze przekształca to co przedstawia. Sztuką fotografii jest kontrolować to przekształcanie. Dostrzegać światło w ciemnościach.

12 Nieraz w chwilach refleksji zdarza się, że patrzymy na świat a on wydaje się być inny od tego,
do którego jesteśmy przyzwyczajeni. W wizji wytworzonej przez naszą percepcję powstaje szczelina, przez którą można dostrzec, że nasze zmysły nie mówią nam całej prawdy o rzeczywistości. Świat zaczyna się wtedy wydawać obcy i tajemniczy a my przestajemy się w nim czuć pewnie.

13 Robienie zdjęć daje mi poczucie wolności , zatrzymania piękna „ tu i teraz”. Uczy mnie wspominania i dostrzegania uroku zwykłych chwil.

14 Dostrzegajmy piękno na co dzień, mamy tyle piękny miejsc tuż obok siebie.

15 "Dostrzec w zwierzaku duszę", czyli jak uchwycić na fotografii kocie skupienie…

16 psi smutek

17 Usmiech I uśmiech

18 Kiedy mówię, że pies ma mimikę, twarz, albo że robi miny, wiele osób się śmieje. Ludzie nie dowierzają, że w ten sposób można odczytywać emocje zwierzęcia. Ale gdy spojrzymy psu głęboko w oczy, zależnie od sytuacji wyraźnie dostrzeżemy w nich niepokój, strach czy radość – mówi Anna Sychowicz, fotograf psów i kotów. Jak sama mówi, w swojej pracy stara się zawsze “dostrzec w zwierzaku osobowość, duszę”.

19 Zdjęcie może pokazać nam przyrodę z perspektywy owada.

20 Czasami to, co znajdziemy na naszej drodze zaskakuje, dziwi, skłania do refleksji .

21 „sezon na dżem”

22 Nagle dostrzegłam, że wszystko dokoła jest fascynujące
Nagle dostrzegłam, że wszystko dokoła jest fascynujące. Zwłaszcza wtedy, gdy mogę obejrzeć to na swoich zdjęciach.

23 Dlaczego robie zdjęcia?
Wyłącznie z pasji, nie znam się na tym, po prostu to lubię. Robienie zdjęć pozwala trochę uciec do innego świata, do innej rzeczywistości, ponieważ kreujemy to, co chcemy zobaczyć, o czym marzymy, czasami chcemy uchwycić piękną chwilę, czasem kogoś poruszyć lub zastanowić. Piękne jest to, że zdjęcia kryją emocje, mają swoją duszę i sens.

24 „Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson

25 Fotografia nigdy mi się nie nudzi, codziennie może zainspirować mnie coś nowego, dając tym samym otwarte drzwi do świata wyobraźni i kreatywności.

26 „Patrz oczyma, fotografuj sercem.” David duChemin
Spróbuj! Do robienia amatorskich zdjęć nie jest potrzebny profesjonalny, drogi aparat. Dostrzegaj i uwieczniać to, co nas otacza. „Patrz oczyma, fotografuj sercem.” David duChemin

27 Dziękuję. Zapraszam do robienia zdjęć!


Pobierz ppt "Moje hobby? Fotografia.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google