Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mam na imię Konrad. Od kilku miesięcy mieszkam w Podzamczu - jestem wychowankiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dzięki wycieczkom i spacerom z nauczycielami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mam na imię Konrad. Od kilku miesięcy mieszkam w Podzamczu - jestem wychowankiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dzięki wycieczkom i spacerom z nauczycielami."— Zapis prezentacji:

1 Mam na imię Konrad. Od kilku miesięcy mieszkam w Podzamczu - jestem wychowankiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dzięki wycieczkom i spacerom z nauczycielami i wychowawcami mam możliwość poznawania najbliższej okolicy, a szczególnie terenów leśnych. W mojej pracy chciałbym pokazać te miejsca z mojej perspektywy, z perspektywy osoby nimi zauroczonej.

2 Tereny Gminy Chęciny zachęcają do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu. Wystarczy pieszo bądź na rowerze wejść bądź wjechać w którąkolwiek ze ścieżek czy ścieżyn przecinających lasy, zagajniki, by cieszyć się wspaniałymi widokami i bliskością przyrody.

3 Jakże nie iść na spacer, jeśli masz szansę na taki widok. Wyobraź sobie, że otacza Cię jeszcze dźwięk ciszy, przerywany szumem wiatru w koronach drzew. A jeśli masz szczęście, to usłyszysz pohukiwanie sowy, stukot dzięcioła, albo delikatny szelest biegnącego zająca lub sarny.

4 Spędzając wolne chwile na łonie przyrody wielokrotnie byłem świadkiem zapierających dech w piersiach widoków. I wiem, że nie trzeba wyjeżdżać do modnych kurortów za granicę, by spotkać się z pięknem.

5 Trochę zazdroszczę ludziom, którzy tu mieszkają, że w swoim codziennym życiu mają możliwość obcowania z tak pięknymi lasami. Wielu mieszkańców, aby dostać się do pracy lub na swoje pola, przejeżdża przez tereny leśne. Wydaje mi się, że mają dzięki temu szansę na chwilę relaksu, a także znalezienie dystansu do pędzącego świata.

6 Nie trzeba być fachowcem, aby zobaczyć, że las to również teren działalności gospodarczej człowieka. Podczas spacerów zauważyłem, że lasy są zadbane, prowadzone są wycinki, ale jest również dużo nowych nasadzeń. Wydaje mi się, że człowiek może żyć w zgodzie z lasem: korzystać z niego, ale również o niego dbać.

7 Autorem pracy jest: Konrad Czyszczoń Klasa II gimnazjum Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu Opiekun: mgr Beata Kamińska


Pobierz ppt "Mam na imię Konrad. Od kilku miesięcy mieszkam w Podzamczu - jestem wychowankiem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dzięki wycieczkom i spacerom z nauczycielami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google