Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wojna – konflikt zbrojny między państwami, narodami; związany z dążeniem przywódców do zarządzania coraz większymi obszarami; jej skutkiem jest wiele ofiar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wojna – konflikt zbrojny między państwami, narodami; związany z dążeniem przywódców do zarządzania coraz większymi obszarami; jej skutkiem jest wiele ofiar."— Zapis prezentacji:

1 Wojna – konflikt zbrojny między państwami, narodami; związany z dążeniem przywódców do zarządzania coraz większymi obszarami; jej skutkiem jest wiele ofiar wśród ludzi.

2 Ustawy sprzeczne z prawami człowieka (aborcja i eutanazja) – ustanawianie prawa, które zezwala na zabijanie nienarodzonych dzieci oraz ludzi chorych i starszych. W niektórych krajach prawo zezwala na eutanazję nawet dzieci.

3 Katastrofy ekologiczne – trwałe i nieodwracalne uszkodzenia lub zniszczenia środowiska, wywierające niekorzystny wpływ na życie ludzi; związane z chęcią zysku lub nieumiejętnością przewidywania skutków działań, np. katastrofa elektrowni Czarnobyl i Fukushima.

4 Głód i niedożywienie ludzi – co sześć sekund z głodu umiera jedno dziecko, a co siódmemu człowiekowi na ziemi brakuje jedzenia (pah); jest wynikiem polityki wielkich koncernów żywnościowych, które dla podniesienia ceny np. niszczą ogromne ilości zboża lub mleka. Nie dzielą się tym, co im zostaje.

5 Bezrobocie – polega na tym, że duża liczba ludzi jest bez pracy, a co za tym idzie, nie ma za co żyć. Niewłaściwa gospodarka wielu krajów powoduje, że rodzice wyjeżdżają do pracy za granicę, pozostawiając rodziny.

6 Wszystkie wymienione zjawiska mają swe źródło w grzechu konkretnych osób ogarniętych chęcią zysku lub władzy.


Pobierz ppt "Wojna – konflikt zbrojny między państwami, narodami; związany z dążeniem przywódców do zarządzania coraz większymi obszarami; jej skutkiem jest wiele ofiar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google