Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AKADEMIA PSZCZÓŁ POMAGAMY PSZCZOŁOM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W MUSZYNIE MARZEC- KWIECIEŃ 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AKADEMIA PSZCZÓŁ POMAGAMY PSZCZOŁOM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W MUSZYNIE MARZEC- KWIECIEŃ 2014."— Zapis prezentacji:

1 AKADEMIA PSZCZÓŁ POMAGAMY PSZCZOŁOM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W MUSZYNIE MARZEC- KWIECIEŃ 2014

2 r. PIERWSZA PSZCZOŁA W KLASIE

3 r. Do klasy przyleciała wiosna.

4 r. „Multimedialne” pszczoły.

5 r. Etapy rozwoju pszczoły. Drugoklasiści byli zainteresowani skąd biorą się małe pszczółki, dlatego oglądaliśmy zdjęcia dotyczące życia pszczół.

6 r. Dlaczego pszczelarz nie boi się pszczół? – pytają chłopcy: Jakub i Mateusz.

7 r. Rośliny dla pszczół. Pielęgnacja roślin, które wiosną wyniesiemy na taras szkoły. Pszczoły będą miały pożytek. Dzieci natomiast uczą się o pożyteczności owadów.

8 r. BARWY PODSTAWOWE I POCHODNE- DOŚWIADCZENIE Wykonaliśmy doświadczenie, które pomogło zbadać jakie kolory przyciągają naszą uwagę. 90% uczniów stwierdziło, że kolor żółty. Pszczoły też reagują na kolor żółty.

9 r. Wiosna z owadami. Marysia wskazuje swoją pszczołę. Owady opanowały nasze twarze. Karinie na policzkach usiadły motyle.

10 r. Wiosna to pora roku, w której budzą się pszczoły. Uczestniczymy w zajęciach przyrodniczych, dzięki którym rozszerzamy swoją wiedzę o pszczołach. Marysia szuka pszczół ukrytych w naszej klasie.

11 r. Pszczela wystawa Wykonaliśmy szereg prac plastycznych o pszczelej tematyce. Wystawa w całości powstała z prac uczniów naszej klasy.

12 r. Pszczele wystawy. Pszczeli kącik. Znajdują się tu ilustracje oraz książki, z których dowiadujemy się o życiu owadów. Balonowy mutant. Był pierwszą pszczołą, która odwiedziła naszą klasę.

13 r. MALUJEMY PSZCZOŁY

14 r. Zdobywamy informacje. Inni w „Pszczelim Kąciku” szukali wiadomości. Jedni wykonywali projekt „Uczymy się o pszczołach”.

15 Dzieci wskazują swoje grupowe prace.

16 r. Marysia, Marcelinka i Zosia bardzo chętnie czytają w „Pszczelim kąciku”.

17 Podsumowanie projektu r Chrońmy pszczoły! W czasie realizacji projektu drugoklasiści dowiedzieli się wiele o życiu i zwyczajach pszczół. Wiedzą, że pszczoły „tańczą”, czyli porozumiewają się za pomocą różnych sygnałów m.in. wzrokowych. W ten sposób mogą ostrzegać przed zagrożeniem np.: szerszeniem. Wiedzą, ze pszczół w ulu jest kilkadziesiąt tysięcy. Każda rodzina ma jedną królową. Jeżeli zostanie wychowana druga królowa powstaje rójka i ucieka z ula. Taką rójkę może złapać bartnik i w nowym ulu stworzyć nową rodzinę. Najważniejsze: gdyby nie było pszczół, rośliny nie zostałyby zapylone a w konsekwencji nie byłoby np. owoców.


Pobierz ppt "AKADEMIA PSZCZÓŁ POMAGAMY PSZCZOŁOM SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA PAWŁA II W MUSZYNIE MARZEC- KWIECIEŃ 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google