Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TARGI 2.0 KODEKS 2.0. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TARGI 2.0 KODEKS 2.0. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie !"— Zapis prezentacji:

1 TARGI 2.0 KODEKS 2.0

2 Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie !

3 Źródła informacji Przy tworzeniu zleconych nam przez nauczycieli zadań zawsze na końcu powinniśmy podać źródło wykorzystywanych informacji.

4 Prawa autorskie Przed kopiowaniem zdjęć, filmów, prac itd., powinniśmy sprawdzać czy autor wyraża zgodę na jego przetwarzanie. Możemy także skorzystać ze stron, gdzie umieszczane są darmowe pliki.

5 „Kopiuj – Wklej” Pamiętajmy, że nie wszystkie informacje zamieszczone w Internecie są wiarygodne i przed wykorzystaniem ich do naszej pracy powinniśmy je zweryfikować. Potwierdzamy wiarygodność znalezionych informacji poprzez sprawdzenie ich na innych stronach lub w książkach.

6 Nauczcie tego dorosłych !

7 „www.gim8.jaworzno.pl’’ Zachęć swoich dziadków i rodziców do odwiedzenia naszej strony internetowej. Na pewno chętnie zobaczą twoje zdjęcia zrobione podczas różnych akademii, konkursów itp.

8 Legalne i wiarygodne źródła Legalne i wiarygodne źródła Każdy z nas powinien rozmawiać z rodzicami na temat legalności oprogramowania i wykorzystywania nowych technologii. Na pewno oni też wiedzą coś ciekawego na ten temat.

9 Nauczycielu słuchaj ucznia! Czasami warto poświęcić uwagę uczniom, którzy mają pewien zasób wiedzy na temat komputera i jego zastosowań. Niektóre sugestie mogą polepszyć współpracę nauczyciela z uczniem.

10 DZIĘKUJEMY KLASA IIB


Pobierz ppt "TARGI 2.0 KODEKS 2.0. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google