Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli historia jednego z najpiękniejszych zakonów w Polsce Od XIII wieku po czasy współczesne(część druga).

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli historia jednego z najpiękniejszych zakonów w Polsce Od XIII wieku po czasy współczesne(część druga)."— Zapis prezentacji:

1 Czyli historia jednego z najpiękniejszych zakonów w Polsce Od XIII wieku po czasy współczesne(część druga).

2 Lata 1681- 1702 to najlepszy i najbardziej obfity okres w dziejach opactwa, które w tym czasie znajduje się pod pieczą opata Henryka III Kahlerta. Powstaje zespół barokowych budynków klasztornych, kościół otrzymuje barokowe wyposażenie, długi zostają spłacone. Opactwo staje się miejscem rozwoju kultury i sztuki.

3 Opat Henryk III Kahlert Opat Tobiasz Ackermann

4 Na lata 1741-1762 przypada czas trwania wojen śląskich. W tym czasie w klasztorze kilkakrotnie kwaterowało wojsko, niszcząc i rabując klasztorny skarbiec.

5 Początek XIX wieku przynosi tragiczne wieści dla klasztoru. W 1806 roku licznie kwateruje tu armia francuska, co doprowadza do upadku gospodarki klasztornej. 22.XI.1810 król Prus wydaje edykt sekularyzacyjny. Opactwo w Henrykowie przestaje istnieć po 582 latach.

6


Pobierz ppt "Czyli historia jednego z najpiękniejszych zakonów w Polsce Od XIII wieku po czasy współczesne(część druga)."

Podobne prezentacje


Reklamy Google