Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Był taki czas, kiedy na świecie nie było Pana Jezusa, ludzie wiedzieli jedynie, że przyjdzie, że Bóg pośle Go na ziemię. Nie wiedzieli, kiedy. Rodziła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Był taki czas, kiedy na świecie nie było Pana Jezusa, ludzie wiedzieli jedynie, że przyjdzie, że Bóg pośle Go na ziemię. Nie wiedzieli, kiedy. Rodziła."— Zapis prezentacji:

1

2 Był taki czas, kiedy na świecie nie było Pana Jezusa, ludzie wiedzieli jedynie, że przyjdzie, że Bóg pośle Go na ziemię. Nie wiedzieli, kiedy. Rodziła się w nich ogromna tęsknota za Chrystusem, Zbawicielem świata. Wiedzieli, że tylko dzięki Niemu mogą być blisko Boga. PAN BÓG WYSŁUCHAŁ PRAGNIENIA I TĘSKNOTY LUDZI.

3 Z ludzi najbardziej na Zbawiciela czekała Maryja. Często modliła się i myślała o Panu Bogu. W czasie codziennej modlitwy prosiła Boga, aby przyszedł na ziemię oczekiwany Zbawiciel. Mieszkała w małym miasteczku Nazaret. Była bardzo dobra: pracowita, wesoła, chętna do pomocy.

4 „W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą (...)” (Łk 1,26-28).

5 Pan Bóg wybrał Maryję na matkę Zbawiciela. Dlatego w czasie Adwentu razem z Najświętszą Maryją przygotowujemy się na narodziny Jezusa.

6 Świeca roratnia zapalana w czasie Adwentu, symbolizuje Maryję. Jest to roratka. Wieniec adwentowy, a na nim cztery świece oznaczają cztery niedziele Adwentu – czas przygotowania na narodziny Pana Jezusa.

7 A zapalone lampiony przynosimy do kościoła na specjalne msze, zwane roratami.

8


Pobierz ppt "Był taki czas, kiedy na świecie nie było Pana Jezusa, ludzie wiedzieli jedynie, że przyjdzie, że Bóg pośle Go na ziemię. Nie wiedzieli, kiedy. Rodziła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google