Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych."— Zapis prezentacji:

1 Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH

2 MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych.

3 Sprzęt Bramka Kije z tworzywa sztucznego Krążek Piłeczka ażurowa fot. W. Juszczak

4 Rozpoczęcie gry Grę rozpoczynamy na środku boiska rzutem sędziowskim zwanym „face off’. Każda drużyna znajduje się na swojej połowie boiska. Stopy zawodników ustawione są równolegle do linii środkowej. Na gwizdek sędziego zawodnicy walczą o piłkę, pamiętając o tym, że zabroniony jest kontakt fizyczny. face off fot. W. Juszczak

5 Zasady gry Za przebywanie i obronę w polu bramkowym podyktowany jest rzut karny. Rzut wolny – wykonywany z miejsca, gdzie popełniono wykroczenie. Przeciwnicy przyjmują pozycję w odległości 3 m. od piłki. Jest to rzut pośredni. Rzut z autu – wykonuje się z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko. Jest to rzut pośredni.

6 ZAKAZY  Zabrania się zatrzymania i grania piłki ręką, nogą, głową.  Nie wolno przyjmować piłki ciałem.  Zakazane jest granie kijem uniesionym powyżej kolana.  Zabronione jest przebywanie w polu bramkowym.  Zabroniona jest gra brutalna.  Niedozwolone jest wkładanie kija pomiędzy nogi przeciwnika.  Nie wolno chwytać za kij, koszulkę, czy ramię przeciwnika.  Zabronione jest uderzanie i blokowanie kija przeciwnika.

7 TURNIEJ Podczas meczów boisko do gry otoczone jest bandą o wysokości 50 cm. lub ławeczkami. W grze biorą udział 2 zespoły. Każdy zespół składa się z 5,4 lub 3 zawodników, w zależności od wielkości boiska. Mecz trwa 2 x 5 min. z 1 lub 2 min. przerwą na zmianę boisk. O zwycięstwie turnieju decyduje liczba bramek.

8 Prezentację wykonali: Emilia Bujakowska Krystian Juszczak Adam Kowalski Adam Marcinkowski fot. W. Juszczak


Pobierz ppt "Unihoc GRA DLA WSZYSTKICH. MAŁY SPORT – WIELKA RADOŚĆ Unihoc to jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych. Powstała w Szwecji na początku lat osiemdziesiątych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google