Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va."— Zapis prezentacji:

1 MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va

2 PIŁKA NOŻNA

3 Wymiary boiska do piłki nożnej
Boisko - 106,5 m długości i 71,5 m szerokości. Promień okręgu - 9,14 m Pole karne – 16,46 m szer. 40,23 m dł. Pole bramkowe – 18,29 m dł. 5,49 m szer. Bramka – 2,44 m wys. i 7,32 m wys.

4 Czas meczu Na mecz składają się 2 połowy po 45 minut, między którymi jest 15 minutowa przerwa. W razie remisu rozgrywana jest dogrywka, czyli 2 połowy po 15 minut. Gdy nadal nie będzie zwycięzcy o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych. Obie drużyny wykonują po 5 strzałów z odległości 11 metrów na zmianę. Jeśli wciąż nie ma zwycięzcy drużyny strzelają po 1 karnym aż któraś z drużyn nie zdobędzie gola przy trafionym karnym przeciwnika. Ta drużyna w tej sekundzie przegrywa mecz.

5 Piłka ma kształt dwudziestościanu ściętego.
PIŁKA DO NOGI Piłka ma kształt dwudziestościanu ściętego.

6 SIATKÓWKA

7  Rywalizacja toczy się do zdobycia 25 punktów przy przewadze co najmniej dwóch punktów. Przy wyniku 24:24 gra toczy się "na przewagi" – aż któraś z drużyn osiągnie dwupunktową przewagę nad drugą. Wyjątkiem jest 5 set, nazywany "setem decydującym", który jest rozgrywany, gdy stan meczu po 4 setach wynosi 2:2. W tym secie zawodnicy grają do 15 punktów, również przy przewadze co najmniej dwóch punktów.

8 PIŁKA SIATKOWA Piłka musi mieć kształt kulisty. Obwód piłki wynosi cm a jej ciężar g.

9 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "MATEMATYKA I SPORT Gabrysia Tylec Va."

Podobne prezentacje


Reklamy Google