Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kliknij ikonę, aby dodać obraz WARSZAWA (01-03.10.2014r.) PREZENTACJĘ WYKONAŁY: Paulina Szmarowska, Adrianna Szwedzka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kliknij ikonę, aby dodać obraz WARSZAWA (01-03.10.2014r.) PREZENTACJĘ WYKONAŁY: Paulina Szmarowska, Adrianna Szwedzka."— Zapis prezentacji:

1 Kliknij ikonę, aby dodać obraz WARSZAWA (01-03.10.2014r.) PREZENTACJĘ WYKONAŁY: Paulina Szmarowska, Adrianna Szwedzka

2 Kliknij ikonę, aby dodać obraz  ODWIEDZILIŚMY: Pałac w Wilanowie Łazienki Królewskie Pomnik Józefa Piłsudskiego Pomnik Fryderyka Chopina Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta Pałac Prezydencki Grób Nieznanego Żołnierza Muzeum Powstania Warszawskiego Cmentarz Powązkowski - Powązki Cywilne Centrum Nauki Kopernik

3 Kliknij ikonę, aby dodać obraz PAŁAC W WILANOWIE  Król Jan III nabył posiadłość Milanów w 1677 roku. Z jego inspiracji i pod jego czujnym okiem w kolejnych latach powstał tu barokowy pałac, zaprojektowany przez Augustyna Locciego Młodszego. W pierwszej kolejności odbyliśmy spacer po ogrodach przy pałacu. Potem uczestnicy naszej wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy, by następnie odbyć lekcję muzealną we wnętrzach pałacu. Każdy dostał karty pracy do uzupełnienia, które w późniejszym czasie stały się wspaniałą pamiątką po tym miejscu.

4 Kliknij ikonę, aby dodać obraz  Powstała Warszawa z prochu i pyłu,  z krwi oddanej przez niewinnych tylu...  Miejsce, które uczy, wzrusza i zapada w pamięć na długi czas. Muzeum zgromadziło wiele materiałów na temat powstania, które w ciekawej formie przekazywane są odwiedzającym. Na każdym przystanku zwiedzania można było zbierać kartki z opisanym każdym dniem powstania. Zwiedzaniu towarzyszył dźwięk bijącego serca – serca muzeum, który rozlegał się z grubej, podziurawionej od kul ściany. Gdy przyłożyło się ucho do jednej z nich, słychać było pieśni patriotyczne i inne odgłosy powstania. MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

5 Kliknij ikonę, aby dodać obraz CMENTARZ POWĄZKOWSKI (POWĄZKI CYWILNE) Po całodziennym zwiedzaniu Warszawy, udaliśmy się na cmentarz powązkowski. Widzieliśmy groby wielu wybitnych polaków, polskich aktorów i pisarzy. Odwiedziliśmy między innymi Violettę Villas, Czesława Niemena i Reymonta.

6 Kliknij ikonę, aby dodać obraz


Pobierz ppt "Kliknij ikonę, aby dodać obraz WARSZAWA (01-03.10.2014r.) PREZENTACJĘ WYKONAŁY: Paulina Szmarowska, Adrianna Szwedzka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google