Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OLIMPIJCZYCY Z WOJAKOWEJ POZNAJĄ POLSKIE STOLICE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OLIMPIJCZYCY Z WOJAKOWEJ POZNAJĄ POLSKIE STOLICE."— Zapis prezentacji:

1 OLIMPIJCZYCY Z WOJAKOWEJ POZNAJĄ POLSKIE STOLICE

2 Kraków – serce Małopolski Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami PSP w Wojakowej 12 czerwca 2007 r. odkrywali magiczne miasto.

3 Rynek – największy średniowieczny plac w Europie Młodzi odkrywcy z Wojakowej zwiedzili zachowany w niezmiennym od wieków kształcie Rynek w Krakowie. Zobaczyli: SUKIENNICE POMNIK MICKIEWICZA BAZYLIKĘ MARIACKĄ

4 Spotkanie ze smokiem wawelskim W obszernej grocie mieszkał smok pożerający bydło i ludzi, siał zgrozę wśród mieszkańców grodu. Książe Krak postanowił zgładzić bestię. Podrzucono mu wypchaną siarką krowę i w ten sposób otruto smoka. Dzisiaj wszyscy turyści bardzo chętnie odwiedzają Smoczą Jamę – gdzie nadal smok zionie ogniem z paszczy,całkiem jak ten z legendy.

5 ZAMEK KRÓLEWSKI Na Wzgórzu Wawelskim mieści się jeden z najpiękniejszych zamków w Europie. Jest to siedziba książąt i królów Polski. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych i nowatorskich lekcjach muzealnych prowadzonych przez pracowników zamku królewskiego.

6 Spacer po Ogrodzie Zoologicznym Obecnie ZOO w Krakowie jest średniej wielkości ogrodem europejskim, znanym na całym świecie, uczestniczącym aktywnie w międzynarodowych programach hodowlanych.

7 Ulica Floriańska – Mc Donalds

8 Aquapark Park Wodny w Krakowie Z w i e ń c z e n i e m w y c i e c z k i b y ł a d o s k o n a ł a z a b a w a i w y p o c z y n e k p o ś r ó d m n ó s t w a w o d n y c h a t r a k c j i w k r a k o w s k i m P a r k u W o d n y m

9 Warszawa – miasto żywej historii Uczniowie klas IV-VI w pierwszy tydzień wakacji udali się na trzydniową wycieczkę do naszej stolicy - WARSZAWY

10 Ok ę cie – port lotniczy Witamy w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie - największym i najnowocześniejszym obiekcie tego typu w Polsce.

11 Wilanów – rezydencja królewska i magnacka Wilanów jest jednym z najpiękniejszych przykładów barokowego założenia pałacowego w Polsce. Inicjatorem budowy był król Jan III Sobieski.

12 Wilanów – rezydencja królewska i magnacka Wilanów to ulubiona i popularna rezydencja królewsko-magnacka. Pałac jest jednym z najcenniejszych zabytków polskiego baroku.

13 Pa ł ac na wyspie – Królewskie Ł azienki Łazienki powstały w II połowie XVII wieku, kiedy to marszałek wielki koronny Stanisław Herakliusz Lubomirski wzniósł na wysepce budynek łazienki - łaźni. W 1764 roku Łazienki nabył król Stanisław August Poniatowski, z chęcią utworzeniu w tym miejscu letniej rezydencji. W 1766 roku rozpoczęto budowę imponującego kompleksu pałacowego. Po śmierci króla Łazienki należały do księcia Józefa Poniatowskiego. Aktualnie stanowią samodzielną placówkę muzealną.

14 Pa ł ac na wyspie – Królewskie Ł azienki Łazienki Królewskie zajmują obszar 74 ha i należą do najpiękniejszych i oryginalniejszych obiektów tego typu w Europie.

15 Z wizyta u parlamentarzystów Po dokładnej kontroli przez ochronę mieliśmy możność uczestniczenia w obradach Sejmu.

16 Muzeum Powstania Warszawskiego Ekspozycja stała zlokalizowana jest na trzech kondygnacjach (parter, antresola i piętro), na całkowitej powierzchni ponad 3000 m2. Składa się na nią ponad 500 eksponatów, 1 200 fotografii, 225 informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice, filmy, kroniki, zaaranżowane w porządkach chronologicznym i tematycznym. Wystawa przedstawia historię powstania warszawskiego począwszy od niemieckiej i sowieckiej napaści we wrześniu 1939 roku, poprzez okupację, akcję "Burza", przygotowanie do powstania, jego wybuch i przebieg, sytuację na arenie międzynarodowej w 1944 roku, utworzenie nielegalnego, komunistycznego rządu w Lublinie a skończywszy na losach powstańców w PRL. W Muzeum wykorzystano różne techniki komunikacji audiowizualnej i multimedialnej. W centrum stałej ekspozycji umieszczono Monument przenikający przez wszystkie poziomy budynku. Symbolizuje bijące "serce" stolicy. Podchodząc bliżej zwiedzający mogą usłyszeć odgłosy walczącej Warszawy, świst kul, modlitwy, pieśni i ogłuszający huk bomb. Na monumencie wygrawerowano daty kolejnych dni powstania.

17 Muzeum Powstania Warszawskiego

18

19 Zamek Królewski – Stare Miasto Początki Zamku Królewskiego w Warszawie sięgają średniowiecza. Dawna rezydencja książąt mazowieckich i królów polskich oraz siedziba sejmu Rzeczypospolitej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku stał się rezydencją prezydenta Rzeczypospolitej. Zbombardowany podczas działań wojennych we wrześniu 1939 roku; w 1944 roku wysadzony w powietrze przez hitlerowców. Zamek został odbudowany wyłącznie ze składek zebranych przez Polaków w kraju oraz zamieszkujących za granicą. W odbudowane w latach 1971 - 1984 mury wmontowano ocalałe fragmenty kamieniarki, sztukaterii, snycerki, relikty malowideł ściennych, a wnętrza wyposażono w uratowane, oryginalne dzieła sztuki. Zamek jest pomnikiem historii i kultury narodowej. Jest miejscem wydarzeń kulturalnych i uroczystości państwowych, a także wizyt osobistości życia politycznego

20 Zamek Królewski – Stare Miasto

21 Zwiedziliśmy: Muzeum Sportu Muzeum Wojska Polskiego

22 Zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki Pomnik Nieznanego Żołnierza

23 Powrót do Wojakowej

24 Wycieczka finansowana ze środków EFS. Nazwa projektu szkoły: Igrzyska intelektualno – sprawnościowe w wojakowskiej szkole


Pobierz ppt "OLIMPIJCZYCY Z WOJAKOWEJ POZNAJĄ POLSKIE STOLICE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google