Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Das Wappen der Stadt München Stolica Bawarii licząca ponad 1 200 000 mieszkańców W XIX wieku była jednym z najważniejszych ośrodków kultury europejskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Das Wappen der Stadt München Stolica Bawarii licząca ponad 1 200 000 mieszkańców W XIX wieku była jednym z najważniejszych ośrodków kultury europejskiej."— Zapis prezentacji:

1 Das Wappen der Stadt München Stolica Bawarii licząca ponad 1 200 000 mieszkańców W XIX wieku była jednym z najważniejszych ośrodków kultury europejskiej Drugie po Berlinie najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce w Niemczech

2 Monachium – miasto na prawach powiatu w południowych Niemczech, stolica kraju związkowego Bawaria. Siedziba rejencji Górna Bawaria, regionu Monachium, powiatu Monachium (do którego jednak miasto nie należy), Stowarzyszenia Krajowego (Landesverband) Technisches Hilfswerk Monachium położone jest na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Jest siedzibą Federalnego Trybunału Finansowego (Bundesfinanzhof) oraz centrali prestiżowego Towarzystwa Maxa Plancka prowadzącego działalność badawczo-rozwojową w Niemczech i innych krajach Europy. Miasto jest ponadto głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalno-naukowym południowej części kraju. Niemczech MIASTO

3 München - Maria Heilig Dom der Jungfrau in München t

4 t BMW Welt – BMW Museum BMW Museum München - Altstadt

5 R Das alte Rathaus

6

7 Głównymi magnesami przyciągającymi tu, nad rzekę Izarę, turystów, są zabytki, wspaniałe galerie sztuki i muzea. W październiku zaś doroczne Oktoberfest – Święto Piwa. Chociaż i na co dzień nie brak amatorów tego napoju oraz lokali, w których jest serwowane. Średniemu pokoleniu Polaków miasto to kojarzy się przede wszystkim z radiem „Wolna Europa”, które stąd nadawało w wielu językach narodów uzależnionych przez ZSRR. A także z masakrą 11 izraelskich sportowców podczas odbywających się tu Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku. Dla najstarszych to również kolebka niemieckiego nazizmu i „puczu monachijskiego” w 1923 roku. A także miejsce podpisania w 1938 r. przez przedstawicieli Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch haniebnego Układu Monachijskiego, który oddał Hitlerowi część Czechosłowacji. Współcześnie jest to jednak przede wszystkim miasto duże i nowoczesne, pełne wartych zobaczenia zabytków z minionych wieków

8 A Bayern Monachium

9 W 2004 roku Bayern doszedł do 1/8 finału Ligi Mistrzów gdzie zmierzył się z Realem Madryt. W pierwszym meczu po błędzie Olivera Kahna, który przepuścił strzał z rzutu wolnego Roberto Carlosa padł remis 1:1. Na Santiago Bernabéu lepszy był Real i Bayern pożegnał się z Champions League. W Bundeslidze "Bawarczycy" musieli uznać wyższość Werderu Brema, zajmując ostatecznie 2. miejsce, natomiast z Pucharem Niemiec pożegnali się odpadając z drużyną 2. Bundesligi Alemannią Aachen. Po sezonie z klubem rozstał się Ottmar Hitzfeld, który prowadził Bayern od 1998 r. Nowym trenerem został mianowany Felix Magath, prowadzący wcześniej VfB Stuttgart. Zmieniło się również miejsce rozgrywania meczów: Bayern przeniósł się na Allianz Arene, zupełnie nowy stadion wybudowany na Mistrzostwa Świata 2006 r. w Niemczech. Na początku dzielił go z innym monachijskim klubem - TSV 1860, jednak latem 2006 r. z powodu kłopotów finansowych "Lwy" odsprzedały swoje udziały. W sezonach 2003/2004 i 2005/20006 zespół zdobywał dublet, jednak nie osiągał sukcesów w Lidze Mistrzów. W 2004 roku Bayern doszedł do 1/8 finału Ligi Mistrzów gdzie zmierzył się z Realem Madryt. W pierwszym meczu po błędzie Olivera Kahna, który przepuścił strzał z rzutu wolnego Roberto Carlosa padł remis 1:1. Na Santiago Bernabéu lepszy był Real i Bayern pożegnał się z Champions League. W Bundeslidze "Bawarczycy" musieli uznać wyższość Werderu Brema, zajmując ostatecznie 2. miejsce, natomiast z Pucharem Niemiec pożegnali się odpadając z drużyną 2. Bundesligi Alemannią Aachen. Po sezonie z klubem rozstał się Ottmar Hitzfeld, który prowadził Bayern od 1998 r. Nowym trenerem został mianowany Felix Magath, prowadzący wcześniej VfB Stuttgart. Zmieniło się również miejsce rozgrywania meczów: Bayern przeniósł się na Allianz Arene, zupełnie nowy stadion wybudowany na Mistrzostwa Świata 2006 r. w Niemczech. Na początku dzielił go z innym monachijskim klubem - TSV 1860, jednak latem 2006 r. z powodu kłopotów finansowych "Lwy" odsprzedały swoje udziały. W sezonach 2003/2004 i 2005/20006 zespół zdobywał dublet, jednak nie osiągał sukcesów w Lidze Mistrzów.

10 Następny sezon okazał się dla bawarskiej drużyny katastrofalny - tylko 4. miejsce w lidze, które nie dawało możliwości wystąpienia w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, oprócz tego zespół nie zdobył żadnego trofeum. Z prowadzeniem drużyny już w trakcie sezonu pożegnał się Magath a jego miejsce zajął ponownie Ottmar Hitzfeld. Przed sezonem 2007/2008 gruntownie przebudowano drużynę. Do zespołu dołączyło 8 piłkarzy m.in. włoski snajper Luca Toni, gwiazda Bundesligi Miroslav Klose oraz Franck Ribery. Wzmocnienia te okazały się strzałem w dziesiątkę ponieważ "Bawarczycy" zdobyli w tym sezonie Puchar Ligi, Puchar Niemiec, a także Mistrzostwo Kraju. W Pucharze UEFA osiągnęli półfinał, w którym boleśnie ulegli późniejszemu zdobywcy tytułu - Zenitowi St.Petersburg, remisując najpierw w Monachium 1:1 i przegrywając 0:4 w St. Petersburgu. W trakcie sezonu Ottmar Hitzfeld zapowiedział pożegnanie z Bayernem i przyjął propozycję przejęcia reprezentacji Szwajcarii po Mistrzostwach Europy 2008. Nowym trenerem Monachijczyków od 1 lipca 2008 będzie była gwiazda niemieckiej piłki nożnej oraz były trener piłkarskiej Reprezentacji Niemiec - Jürgen Klinsmann.

11

12 Kirche des heiligen Michael

13 Der Palast Nymphenburg

14 Karstor

15 Die Kirche Teatynów

16 Olympiaturm

17 Piotr Heilig Kirche, im Inneren die Kirche des Heilige Geist und der Turm des alten Rathauses

18 DAS NEUE RATHAUS

19 View from Peterskirche

20 Informacje: 1. www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl 2. www.googlr.pl - zdjęcia www.googlr.pl


Pobierz ppt "Das Wappen der Stadt München Stolica Bawarii licząca ponad 1 200 000 mieszkańców W XIX wieku była jednym z najważniejszych ośrodków kultury europejskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google