Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIEMCY Stolica: Berlin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIEMCY Stolica: Berlin."— Zapis prezentacji:

1 NIEMCY Stolica: Berlin

2 Niemcy – najważniejsze informacje
Niemcy są państwem założycielskim wspólnot europejskich (1957 r.) przekształconych w Unię Europejską na mocy traktatu z Maastricht w 1993 r. Godłem Niemiec jest czarny orzeł z czerwonym dziobem i pazurami na złotym tle. Hymnem Niemiec jest: Das Lied der Deutschen. Niemcy składają się z 16 landów ze stolicą w największym mieście – Berlinie. Po II wojnie światowej (w 1945 roku) Niemcy zostały podzielone na 2 państwa: Niemcy Zachodnie i Niemcy Wschodnie. Mur Berliński – oddzielał Niemcy Zachodnie od Wschodnich. Jego obalenie w 1989 r. otworzyło drogę do zjednoczenia Niemiec 3.X.1990 r. oraz było kolejnym etapem upadku systemu komunistycznego w środkowej Europie.

3 Kącik ciekawostek:) Najbardziej znanymi kompozytorami są: Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven i Richard Wagner Bardzo wiele dobrze znanych baśni spisali niemieccy bracia Jakub i Wilhelm Grimm. Tradycyjne poranne śniadanie to zazwyczaj biała kiełbasa na gorąco i kawa. Niemcy słyną z doskonałej jakości aut.

4 Mateusz Jakub Franciszek Kacper
Dziękujemy za uwagę Mateusz Jakub Franciszek Kacper Korzystaliśmy z następujących materiałów: Bogusława Izbaner-Bohdanowicz Spotkajmy się w Europie. Zeszyt 2. Blisko Polski (Wydawnictwo Edukacyjne Zofii Dobkowskiej-Żak, 2004). Internet – Wikipedia.


Pobierz ppt "NIEMCY Stolica: Berlin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google