Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"— Zapis prezentacji:

1 III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu
100 LAT III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu

2 Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole
Witamy i zapraszamy do spaceru po naszej szkole. Bez trudu dojedziecie do nas z każdego miejsca w mieście. Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego 114

3 „Prus” to Kadra wysoko wykwalifikowana,
pracująca na platformach e-learningowych, z dziennikiem elektronicznym, otwarta na innowacje edukacyjne, przyjazna uczniom. 3

4 „Prus” to Uczniowie młodzi, zdolni, mistrzowie Polski,
zwycięzcy konkursów przedmiotowych, Europejczycy współpracujący w programach Comenius. 4

5 W roku szkolnym 2015/16 „Prus” proponuje Wam klasy:
KLASA HUMANISTYCZNA  (grupa: PIŁKA SIATKOWA) KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI PIŁKA NOŻNA

6 Klasa I a humanistyczna
Wychowawca mgr Marzanna Socha

7 Klasa I A – HUMANISTYCZNA
Masz zdolności humanistyczne, lubisz literaturę, kino, teatr, cenisz sobie kreatywność i nie jest Ci obce piękno ojczystego języka, ta klasa jest właśnie dla Ciebie.

8 A co dokładniej? GRUPA TEATRALNA – zajęcia dodatkowe z emisji głosu, historii teatru, koło sceniczne współpraca z Uniwersytetem Śląskim, twórcami kultury, Górnośląską Wyższą Szkołą Pedagogiczną im. A. Hlonda w Mysłowicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej. możliwość rozwijania umiejętności interpersonalnych i autoprezentacji, udział w przedsięwzięciach artystycznych

9 A co dokładniej? GRUPA DZIENNIKARSKO-MEDIALNA – zajęcia dodatkowe z historii teatru i filmu (warsztaty), komunikacji interpersonalnej, społecznej i medialnej, udział w kole filmoznawczym poświęconym filmowi polskiemu, europejskiemu i światowemu, organizacja i udział w nocnych maratonach filmowych, współpraca z sosnowieckim kinem Helios. rozwijanie umiejętności pracy samodzielnej oraz pracy w zespole (np. redagowanie informacji prasowych, artykułów w gazetce szkolnej),

10 A co dokładniej? przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to:
- język polski, - język angielski, - historia, biologia, geografia – wybierzecie jeden z tych przedmiotów, który w drugiej klasie będzie realizowany w rozszerzeniu. Zajęcia prowadzone będą w grupach międzyoddziałowych, jeśli zbierze się grupa obowiązkowym językiem obcym jest język angielski drugim włoski lub niemiecki, francuski, rosyjski (wybrany przez większość uczniów)

11 Klasa I A – HUMANISTYCZNA
Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach: prawo, politologia, socjologia, historia, filologia polska, filologia obca, filozofia, dziennikarstwo.

12 Klasa I b KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI PIŁKA NOŻNA
Wychowawca dr Leszek Śliwiński

13 KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI
Klasa I B KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI PIŁKA NOŻNA Lubisz biologię? Geografię? Jesteś otwarty na potrzeby drugiego człowieka, chcesz ukształtować w sobie postawy życzliwości, tolerancji, empatii, chcesz pogłębiać wiedzę w zakresie psychologii - to klasa dla Ciebie.

14 A co dokładniej? przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to:
- język polski, - język angielski - biologia, geografia, historia – wybierzecie jeden z tych przedmiotów, który w drugiej klasie będzie realizowany w rozszerzeniu. Zajęcia prowadzone będą w grupach międzyoddziałowych, jeśli zbierze się grupa obowiązkowym językiem obcym jest język angielski drugim włoski lub niemiecki, francuski, rosyjski (wybrany przez większość uczniów)

15 A co dokładniej? Ratownictwo medyczne- zajęcia dodatkowe z pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego, zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, udział w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Śląskim

16 A co dokładniej? Zajęcia sportowe, w liczbie co najmniej 10 godzin tygodniowo, rozłożone równomiernie w tygodniu i dostosowane do zajęć w klubach sportowych, uczestnictwo w obozach sportowych, zawodach, turniejach, olimpiadach itp., reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych atrakcyjne dodatkowe zajęcia sportowe (rajdy rowerowe, wyjazdy narciarskie, biegi przełajowe) gruntowne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

17 A co dokładniej? TURYSTYKA - poszerzenie wiedzy z ekologii i ochrony środowiska, organizacja konkursów z okazji Dnia Ziemi we współpracy z Wydziałem Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, współpraca z sosnowieckim oddziałem PTTK, udział w rajdach, biegach przełajowych.

18 KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI
Klasa I B KLASA SPORTOWA O SPECJALIZACJI PIŁKA NOŻNA Po ukończeniu naszej szkoły czekają na Ciebie uczelnie polskie i zagraniczne, między innymi na kierunkach: Fizjoterapia, wychowanie fizyczne, turystyka, Politechniki, biologia, geografia i geologia, ochrona środowiska.

19 Wybrane osiągnięcia „Prusa”
I miejsce w konkursie ekologicznym „Polska Czerwona Księga Zwierząt” w kategorii prezentacji oraz w kategorii makieta w ramach XIX Dni Ziemi w Sosnowcu, I miejsce w I Regionalnym Konkursie Języków Romańskich, I miejsce w konkursie z języka francuskiego pod hasłem „Różne Kultury, Różne Języki - Jeden Umysł, Jedno Serce”, udział w II etapie Olimpiady Języka Francuskiego, I miejsce w V konkursie wiedzy o HIV/AIDS, I i III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Polska przewodniczy Unii Europejskiej”, KRZYSZTOF CIOŚ z kl. I A zajął II miejsce w konkursie EuroDekada, którego organizatorami byli poseł do Parlamentu Europejskiego i b. premier, Pan Jerzy Buzek oraz poseł na Sejm RP, Pan Jarosław Pięta

20 Najbardziej usportowiona szkoła w mieście
Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal naszego ucznia Marka Brzezińskiego – Spała 2012, I miejsce w województwie śląskim w lekkiej atletyce Licealiada 2010/11, II miejsce w województwie śląskim w piłce plażowej chłopców Licealiada 2010/11, Zwycięstwo w Mistrzostwach Sosnowca Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców i awans do zawodów rejonowych luty 2014 r. Awans do finału Mistrzostw Sosnowca w Piłce Ręcznej Szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt (luty 2014)– czyli gramy dalej!

21 Zdobywamy medale Gramy o mistrzostwo
JACEK KABACIŃSKI - uczeń klasy 3c, III LO im. B. Prusa podczas 22 Mistrzostw Europy Juniorów w lekkiej atletyce w Rieti/Włochy/ wywalczył złoty medal w biegu rozstawnym 4x100m!

22 Nie samą nauką „Prusak” żyje
Sprzątanie świata Noc biologów

23 Nie samą nauką „Prusak” żyje
Szkolny kabaret

24 Nie umiesz pływać? Nauczmy Cię.

25 Nikt nie ma takiego basenu jak my !

26 „Prus” pomaga Żonkile, które zdobią naszą szkołę, to symbol solidarności z pacjentami hospicjów.

27 „Prus” pomaga Oddajemy krew Pomagamy najmłodszym

28 Z nami zajedziesz daleko

29 Hiszpania Turcja Chorwacja Litwa 29

30 W 2010 roku „Prus” otrzymał Złotą Odznakę Honorową za Zasługi
dla Województwa Śląskiego. Została ona nadana przez Kapitułę Odznaki w imieniu Sejmiku Województwa Śląskiego. Ta prestiżowa nagroda jest przyznawana za działalność przyczyniającą się do rozwoju regionu w aspekcie gospodarczym, kulturalnym i społecznym.

31 www.prus.sosnowiec.pl 100 lat Prusa Do zobaczenia w naszym Liceum
w nowym, jubileuszowym roku szkolnym 2015/2016 ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 114 Tel./ fax (32) https://www.facebook.com/sosnowieckiprus


Pobierz ppt "III Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Sosnowcu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google