Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE"— Zapis prezentacji:

1 STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE

2 Powstało z myślą o ludziach , którzy lubią działać społecznie, dla tych którzy nie chcą przeżyć studiów obojętnie i którzy chcą się rozwijać.

3 Członków Studenckiego Koła Naukowego LEX łączy wspólna pasja, jaką jest chęć wzrostu potencjału intelektualnego, tworzenie nowatorskich przedsięwzięć, aktywizacja inicjatyw studenckich oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Koło działa w czterech głównych zakresach, którym odpowiadają poszczególne sekcje.

4 Znasz podstawy prawa, ale chciałbyś poznać jego tajniki?
Może posiadasz taką wiedzę, że z łatwością wygrywasz konkursy z wszystkich możliwych dziedzin prawa? Jeśli chciałbyś pogłębić swoją wiedzę lub sprawdzić się, jako wykładowca.

5 Dołącz do sekcji naukowo-dydaktycznej!
Organizowanie atrakcyjnych konkursów, wykładów z podstaw znajomości różnych dziedzin prawa to tylko niektóre z celów tej sekcji. Żądny wiedzy? Poczekaj z pewnością znajdzie się coś dla Ciebie! Dołącz do sekcji naukowo-dydaktycznej!

6 Nie wiesz jak powinno wyglądać pismo do JM Rektora, które musisz złożyć? Masz problemy z wykładnią przepisów Regulaminu Studiów? Zastanawiasz się czemu stypendium, które otrzymałeś jest niższe od przewidywanego? Jeśli nurtują Cię te lub inne pytania to dobrze trafiłeś!

7 Członkowie naszej sekcji odpowiedzą na nie, doradzą, wyjaśnią
Członkowie naszej sekcji odpowiedzą na nie, doradzą, wyjaśnią. Już nigdy na pozór zawiłe procedury nie spędzą snu z Twoich powiek. Dołącz do sekcji porad prawnych!

8 Strasburg? Warszawa? Luksemburg? Bruksela?
Chętnie byś je zwiedził, prawda?

9 Wybierz biuro podróży Sekcji Wyjazdowej!
Warto dodać, że miasta te są interesującym celem podróży nie tylko ze względów turystycznych. Każde z nich jest siedzibą organów władz krajowych oraz Unii Europejskiej. Chcesz być świadomym europejczykiem i poznać prawotwórstwo od kuchni?

10 Jeśli interesuje Cię działalność reklamowa dołącz do nas!
Współpraca ze studenckimi źródłami informacji, obsługa reklamowa przedsięwzięć Koła oraz prowadzenie strony internetowej to podstawowe zadania “LEX-owego” zespołu od Promocji i Reklamy. Jeśli interesuje Cię działalność reklamowa dołącz do nas!

11 Kilka wydarzeń z życia Studenckiego Koła Naukowego „LEX”

12 Studenci Koła Naukowego „LEX” z wizytą na Słowacji

13 Młodzież studiująca Administrację w PWSZ w Tarnowie ( w tym przede wszystkim Członkowie naszego Koła Naukowego LEX) w dniach od 7 do 8 maja 2014 roku w ramach grantu Visegrad University Studies Grant przydzielanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki odwiedziła na Słowacji wraz z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego LEX ks. dr hab. Bogdanem Węgrzynem, prof. PWSZ miasto Trenčín.

14

15 Młodzież spotkała się integracyjnie ze studentami słowackimi oraz zwiedzała zabytkowe i uniwersyteckie zarazem miasto przy pomocy przewodnika ze Słowacji. Studenci mieli również możliwość poznać specyfikę prawną administracji państwowej i samorządowej na Słowacji.

16 Studenckie Koło Naukowego „LEX” w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie
Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „LEX” w dniach od 9 do 11 kwietnia 2014 roku wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Praw Człowieka w Sejmie RP w Warszawie.

17 10 kwietnia nasz opiekun – ks. dr hab
10 kwietnia nasz opiekun – ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn i równocześnie prof. nadzwyczajny PWSZ oraz sędzia audytor Sądu Diecezjalnego w Tarnowie wygłosił referat naukowy - „ Aspekty moralne uporczywej terapii. Studenci spotkali się z Parlamentarzystami i z ludźmi nauki.

18

19 Studenci Koła Naukowego „LEX” na wyjeździe szkoleniowo - integracyjnym do Piwnicznej Zdrój

20 Członkowie Studenckiego Koła Naukowego LEX oraz studenci Administracji wraz z opiekunem Studenckiego Koła Naukowego LEX ks. dr hab. Bogdanem Węgrzynem, prof. PWSZ w dniach od 24 do 26 października 2014 roku wzięli udział w wyjeździe szkoleniowo integracyjnym do Piwnicznej Zdrój.

21 W ramach wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego studenci mieli okazję wzięcia udziału w spływie łodzią doliną Popradu, a także odwiedzić Republikę Słowacką i zajrzeć do Pijalni Wód.

22 Studenckie Koło Naukowego „LEX” na obchodach Święta Prawników
Przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego „LEX” PWSZ wraz z opiekunem Koła - ks. dr hab. Bogdan Węgrzynem oraz prof. dr hab. Wacławem Uruszczakiem, prof. UJ w Krakowie i PWSZ w Tarnowie,w dniu 24 maja 2014 roku wzięli udział w obchodach Święta Prawników w Krakowie.

23 Po otwarciu seminarium, jako drugi zabrał głos prof. dr hab
Po otwarciu seminarium, jako drugi zabrał głos prof. dr hab. Wacław Uruszczak, wykładem na temat: „Państwo świeckie czy neutralne światopoglądowo?”

24 Wieczorem miała miejsce procesja z relikwiami oraz obrazem św
Wieczorem miała miejsce procesja z relikwiami oraz obrazem św. Ivo Helory, patronem prawników. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Prawników pod przewodnictwem Ks. Infułata Władysława Gasidły.

25 Jeżeli chcesz pożytecznie spędzać czas oraz istotny jest dla Ciebie rozwój osobisty i działanie na korzyść społeczności studenckiej, to jest idealna okazja, aby wykonać pierwszy krok w tym kierunku i dołączyć do Studenckiego Koła Naukowego „LEX”. Dajemy Ci możliwość nabycia niezwykłych znajomości, doświadczeń oraz umiejętności, które z pewnością zaowocują sukcesem w przyszłych latach Wybierz studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i dołącz do nas już dziś facebook:


Pobierz ppt "STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google