Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lectio divina Adwentowy Namiot Spotkania.  Lectio divina jest metodą modlitwy, ale o wiele bardziej niż metodą, jest stylem życia Słowem Bożym.  Słowo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lectio divina Adwentowy Namiot Spotkania.  Lectio divina jest metodą modlitwy, ale o wiele bardziej niż metodą, jest stylem życia Słowem Bożym.  Słowo."— Zapis prezentacji:

1 Lectio divina Adwentowy Namiot Spotkania

2

3  Lectio divina jest metodą modlitwy, ale o wiele bardziej niż metodą, jest stylem życia Słowem Bożym.  Słowo Boże czyta moje życie.  Bóg wypowiada słowo do mnie.  Przemawianie Boga jest przemawianiem na dziś.  Słowo Boga przemawia do mnie osobiście.

4 Otwórz mnie na słowo! Otwórz słowo dla mnie!

5  Czytać głośno  Czytać powoli i kilka razy  Przepisywanie słowa  Uczenie się na pamięć  Czytanie z piórem w ręku  Słowo kluczowe

6  Zająć się słowem jak dzieckiem (kołysanie serca)  Zbieranie słowa  Zachowywanie słowa i trwanie w słowie  Confrontatio („Modlitwa musi być subwersywna – musi być raczej policzkiem wymierzonym naszemu samozadowoleniu niż potwierdzeniem naszych zalet: Dla proroka uspokojone sumienie jest pruderią i ucieczką od odpowiedzialności” (S. Heschel, Wstęp, w: A. J. Heschel, Prorocy, Kraków 2014, s. 10).

7 Moja odpowiedź: 1) Wyznawanie lub prośba (Mk 6, 30)  owoc: otwarcie 2) Uwielbienie i dziękczynienie  owoc: poszerzenie serca

8  Doświadczenie dla każdego (jest to nasze powołanie w wieczności).

9

10  Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "Lectio divina Adwentowy Namiot Spotkania.  Lectio divina jest metodą modlitwy, ale o wiele bardziej niż metodą, jest stylem życia Słowem Bożym.  Słowo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google