Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu /wtorek/ od godziny 14.00 do 14.45 W grupie: TYGRYSKI JEŻYKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zajęcia odbywają się raz w tygodniu /wtorek/ od godziny 14.00 do 14.45 W grupie: TYGRYSKI JEŻYKI."— Zapis prezentacji:

1

2 Zajęcia odbywają się raz w tygodniu /wtorek/ od godziny 14.00 do 14.45 W grupie: TYGRYSKI JEŻYKI

3 Kółko Małego Czytelnika odnosi się do treści zawartych w,, Podstawie programowej wychowania przedszkolnego, a jego działania oparte są o kalendarium akcji Cała Polska czyta dzieciom w której nasze przedszkole bierze udział od wielu lat. W pierwszym etapie wychowania przedszkolnego treści edukacji czytelniczej można łączyć z realizowanymi treściami wychowania społecznego, umysłowego, ekologicznego, muzycznego i plastycznego. Stały kontakt z książką, biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycie estetyczne i emocjonalne. Książka wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Autorki pragną, aby kontakt z książką dla dziecka był przygodą, która rozwija ich wyobraźnię, stanowi radość dzieciństwa.

4 W RAMACH KÓŁKA MAŁEGO CZYTELNIKA PRZEDSZKOLAKI : Założyły kącik czytelniczy- zapoznając się z zasadami i regułami korzystania z kącika czytelniczego.

5 Dzieci zachęcane są do wzbogacania kącika książki o ulubione pozycje z literatury dziecięcej przyniesione z domu – wspólnie oglądanie, czytanie wybranych książeczek, odkładanie ich na wyznaczone miejsce.

6

7 Dzieci odwiedziły bibliotekę przedszkolną, a także pobliską Bibliotekę Dziecięcą zapoznając się z zasadami wypożyczania książek.

8 Dzieci brały udział w Ogólnopolskich Urodzinach Książkowego Misia – w tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola z ulubioną maskotką misia.

9 Na urodzinach nie mogło zabraknąć,,małego co nie co” i tortu urodzinowego.

10 Torcik bardzo smakował wszystkim dzieciom i,,misiom”. A jedzenie miodu było okazją do ćwiczeń buzi i języka.

11 Wizyta w Teatrze Zagłębia na przedstawieniu Szewczyk Dratewka była inspiracją do zabaw w,,teatr” z wykorzystaniem pacynek.

12 Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania połączonego z oglądaniem ilustracji z książki L. Krzemienieckiej,,Z przygód Krasna Hałabały”.

13 Główny bohater z opowiadania stał się postacią którą dzieci chętnie ulepiły z plasteliny.

14 Przedszkolaki brały udział w ilustracji opowiadania,,Kłopoty Burka z podwórka”., rozumiejąc konieczność opieki nad zwierzętami przed zbliżającą się zimą.

15 Dziękujemy za uwagę CDN...


Pobierz ppt "Zajęcia odbywają się raz w tygodniu /wtorek/ od godziny 14.00 do 14.45 W grupie: TYGRYSKI JEŻYKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google