Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Merrill Harmin Duch klasy Jak motywować uczniów do nauki?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Merrill Harmin Duch klasy Jak motywować uczniów do nauki?"— Zapis prezentacji:

1 Merrill Harmin Duch klasy Jak motywować uczniów do nauki?

2 Drogi Czytelniku, polecam do przeczytania książkę „Duch klasy. Jak motywować uczniów do nauki?”.  Publikacja ma na celu znalezienie odpowiedzi na pytanie „ Jak pracować z dzieckiem, aby proces uczenia się przebiegał jak najlepiej”.  Według autorki książki duch klasy ściśle wiąże się z zaangażowaniem uczniów w uczenie się.  Harmin podaje techniki pracy z dzieckiem. Książka inspiruje i dostarcza nowej energii rodzicom, nauczycielom, poszukującym pomysłów na zmianę stylu pracy.

3 Jak mobilizować uczniów ?  Układ lekcji mobilizujący do pracy.  Szybkie tempo pracy.  Nauczanie warstwami.  Różnorodność kontrolowania.

4 Jak zachęcać bez nagród?  Uznanie możemy wyrazić słowami: doceniam to; podoba mi się sposób, w jaki to powiedziałeś ; dziękuję, że spróbowałeś ; podoba mi się to, że zdecydowałaś się zaryzykować; świetnie odpowiedziałeś; bardzo mi się podoba sposób, w jaki sformułowałeś swoją odpowiedź ;doceniam twoją gotowość do zaryzykowania odpowiedzi.

5 Jak uczyć samodzielnego myślenia? Zadania dla ucznia: 1.Uporządkuj elementy według określonej kategorii. 2.Znajdź różnice miedzy dwoma lub trzema obiektami. 3.Na czym polega podobieństwo ( porównywanie obiektów). 4. Spróbuj przewidzieć dalszy rozwój wypadków. 5. Wytłumacz dane zjawisko lub wydarzenie. 6. Poszukaj optymalnego rozwiązania problemu. 7. Burza mózgów.

6 Jak wyjść poza fakty i szczegóły?  Co jest naprawdę ważne?  Jakie to ma dla nas znaczenie?  Zadania praktyczne.  Co wiem, czego chcę się dowiedzieć i co umiem.  Zestawienie pojęć.  Wiem, że nic nie wiem.  Wiem, co bym chciał powiedzieć.

7 Organizacja pracy. Jak rozpocząć lekcję?  Ilu z was dobrze zaczęło dzisiejszy dzień?  Kto ma dzisiaj dobry humor?  Ile osób lubi deszczowe dni, takie jak dzisiejszy?  Ile osób cieszyło się, idąc dzisiaj do szkoły?  Ilu z was pamięta, na czym skończyliśmy wczorajszą lekcję?

8 Pytania motywujące.  Czy potraficie powiedzieć, u którego zwierzęcia ciąża trwa ponad rok?  Co wiecie o przyczynach wojny secesyjnej?  Czy ktoś potrafi ocenić, o ile szybciej spadnie na ziemię moneta dwuzłotowa od jednozłotowej?

9 Wysokie oczekiwania…  Starajmy się okazywać dzieciom, że wierzymy w ich możliwości. Gdy zadamy wypracowanie, oczekujemy, że wszyscy sumiennie je napiszą. Jeśli ktoś tego nie zrobi, uwierzmy, że miał po temu ważne powody i spodziewajmy się tego, że następnym razem zapisze zadane wypracowanie. Nie zakładajmy, że uczniowi brakuje chęci do nauki. Najważniejszym zadaniem rodziców i nauczycieli jest rozbudzenie w dziecku uczucia osobistej motywacji do pracy.

10 Życzę miłej lektury.


Pobierz ppt "Merrill Harmin Duch klasy Jak motywować uczniów do nauki?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google