Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Korfball – jest to jedyna na całym świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci (kobieta i mężczyzna) grają w jednej drużynie. Sporo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Korfball – jest to jedyna na całym świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci (kobieta i mężczyzna) grają w jednej drużynie. Sporo."— Zapis prezentacji:

1

2 Korfball – jest to jedyna na całym świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci (kobieta i mężczyzna) grają w jednej drużynie. Sporo elementów gry w korfball podobnych jest do piłki ręcznej, koszykówki i popularnego netballu.

3 Gra powstała na początku 20 wieku, kiedy nauczyciel W-F z Amsterdamu Broekhuysen, na potrzeby swoich podopiecznych stworzył grę, którą podpatrzył w 1902 roku w Szwecji. Do dziś dyscyplina stworzona przez Broekhuysena pozostaje jedyną na całym świecie zespołową grą, która z założenia jest koedukacyjna.

4 Dru ż yna składa si ę z 8 osób, czterech m ęż czyzn i czterech kobiet z czego dwie pary z danej dru ż yny rozpoczynaj ą t ą gr ę w strefie obronnej, a dwie pary w strefie atakuj ą cych. Jest to główna i najwa ż niejsza zasada, bez odpowiedniego ustawienia zawodników na boisku nie da si ę bowiem poprawnie i dobrze rozpocz ąć gry.

5 W grze nie zachodzą żadne kontakty. Nie dozwolone jest przepychanie, popychanie a nawet wyrywanie piłki z rąk zawodnika przeciwnej drużyny. Nie wolno także przemieszczać się z piłką, ani kozłować. Ruch i próby uwolnienia się od zawodnika przeciwnej drużyny to element który zdominował grę dzięki czemu jest ona szybka.

6 Podczas gry zawodnicy muszą wykazać się potężną umiejętnością szybkiego przyspieszenia tempa gry, zręcznością, dobrą koordynacją ruchową, zdolnością do przewidywania zachowań przeciwnika oraz uwalniania się od zawodnika przeciwnej drużyny. W korfballu nie ma miejsca na indywidualności. Indywidualne umiejętności jednego zawodnika nie mogą zadecydować o zwycięstwie. Korfball to gra wyjątkowo zespołowa, jak żadna inna gra na świecie.

7 Co zrobić by grać? Potrzeba boiska parkietowego o wymiarach 20x40 metrów, identyczne jak do piłki ręcznej. Oprócz zewnętrznych linii boiska bardzo ważna jest linia dzieląca boisko na pół, czyli na dwa kwadraty o boku długości 20 metrów. W odległości 6,5 metra od linii końcowych ustawiamy 3,5 metrowe tyczki na których umieszczone są kosze. Powinniśmy również zaznaczyć linię rzutu karnego, które wyznaczają minimalną odległość od wykonującego rzut wolny.

8 Zgodnie z przepisami, gra się 2 połowy po 30 minut z 15 minutową przerwą. Ostatnie 2 minuty drugiej połowy czas jest zatrzymywany przy każdej przerwie w grze. W przypadku remisu po dwóch połowach meczu zarządza się dogrywkę do „złotego gola”.

9 Korfball zaprezentowano na Igrzyskach Olimpijskich w 1920 roku. Od tego czasu zainteresowanie t ą gr ą znacznie si ę zwi ę kszy ł o i dzi ś w Korfball gra si ę w grubo ponad pi ęć dziesi ę ciu krajach na ca ł ym ś wiecie, graj ą : Armenia, Grecja, Australia, Belgia, Chiny, Brazylia, Czechy, Indie, Indonezja, Japonia, Portugalia, Rosja, Stany Zjednoczone.

10  1991 – AWF Warszawa  1992 – AWF Kraków  1993 – AWF Warszawa  1994 – AWF Biała Podlaska  1995 – AWF Warszawa  1996 – AWF Warszawa  1997 – AWF Biała Podlaska  1998 – AWF Warszawa  1999 – AWF Warszawa  2000 – AWF Warszawa  2001 – AWF Warszawa  2002 – AWF Biała Podlaska  2003 – Korfball Cirkus Konstancin  2004 – AWF Warszawa  2005 – AWF Warszawa  2006 – AWF Warszawa  2007 – AWF Warszawa  2008 – Mega Sports Warszawa  2009 – Mega Sports Warszawa  2010 – AZS Wrocław  2011 – Mega Sports Warszawa

11 2011 Marato ń czyk-DAgraf Koło 2010 Hetman Sosnówka 2009 Marato ń czyk-DAgraf Koło 2008 Marato ń czyk Koło 2007 Marato ń czyk Koło 2006 Marato ń czyk Koło 2005 Marato ń czyk Koło 2004 Marato ń czyk Koło 2003 Lider Krotoszyn 2002 Iglica Wrocław 2001 TOP 54 Biała Podlaska

12  AKK AWF Warszawa  AZS OŚ Poznań  AZS Politechnika Łódzka  AZS UP Wrocław  AZS UWM Olsztyn  AZS UWr Wrocław  UKS Cirkus Konstancin  UKS Fenix Krotoszyn  UKS Hetman Sosnówka  UKS Iglica Wrocław  UKS Maratończyk Koło  MegaSports Warszawa  UKS Meta Bydgoszcz  UKS Niedźwiadek Radzyń Podlaski  LUKS Olympic Słupia  UKS Relax Małkinia  UKS TOP-54 Biała Podlaska  ZS1 Sulejówek

13

14 Dziękuję za oglądnięcie mojej prezentacji


Pobierz ppt "Korfball – jest to jedyna na całym świecie koedukacyjna gra zespołowa, w której zawodnicy obojga płci (kobieta i mężczyzna) grają w jednej drużynie. Sporo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google