Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mówię do J e z u s a Trudno jest zawsze kochać dawać i wybaczać żyć jak mówisz Próbuję ale nie udaje mi się często upadam tak szybko tracę nadzieję i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mówię do J e z u s a Trudno jest zawsze kochać dawać i wybaczać żyć jak mówisz Próbuję ale nie udaje mi się często upadam tak szybko tracę nadzieję i."— Zapis prezentacji:

1

2 Mówię do J e z u s a Trudno jest zawsze kochać dawać i wybaczać żyć jak mówisz Próbuję ale nie udaje mi się często upadam tak szybko tracę nadzieję i zaprzestaję wysiłku!”

3 J e z u s uśmiecha się do ciebie: „dla ciebie samego to niemożliwe Ale nie ma rzeczy niemożliwych dla Boga Pomogę ci i przebaczę. Przebaczę ci przez mojego kapłana w sakramencie pojednania W ten sposób zawsze zostaniesz moim przyjacielem.”

4 SAKRAMENT POKUTY 1.USTANOWIENIE SAKRAMENTU POKUTY 2.WARUNKI DOBREJ SPOWIEDZI

5

6 Jezus, wiedząc, ze odejdzie do Ojca, dał swoim uczniom władzę odpuszczania grzechów. Rzekł do nich: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

7 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam.” Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Przeczytaj uważnie fragment Ewangelii św. Jana, a następnie podkreśl -Niebieską kredką słowa którymi Jezus pozdrowił swoich Apostołów. -Czerwoną kredką słowa, którymi Jezus dał Apostołom moc odpuszczania grzechów.

8

9

10 to staranne przypomnienie sobie wszystkich popełnionych grzechów. R A C H U N E K S U M I E N I A

11 J a k i b y ł e m? w domu w szkole w kościele na podwórku

12

13 ŻAL ZA GRZECHY to: PPrawdziwy smutek z powodu popełnionych grzechów. PPrzeproszenie Pana Boga i bliźnich za uczynione zło.

14 MÓWIMY O ŻALU: Żałuję za grzechy, ponieważ boję się Pana Boga i kary. Żałuję za grzechy, ponieważ kocham Pana Boga. - ŻAL MNIEJDOSKONAŁY - ŻAL DOSKONAŁY

15 AKT ŻALU „Ach żałuję za me złości jedynie dla Twej miłości. Bądź miłośćiw mnie grzesznemu do poprawy dążącemu.” Kiedy w rachunku sumienia przypominamy sobie popełnione grzechy i zaniedbania, żałujemy i przepraszamy za nie Boga. Możemy czynić to odmawiając akt żalu:

16 Kiedy twój żal za grzechy jest doskonały a kiedy mniej? Połącz odpowiednie figury, a otrzymasz odpowiedź Żal doskonały Żałuję za grzechy, ponieważ boję się Pana Boga i kary. Żałuję za grzechy, ponieważ bardzo kocham Pana Boga. Żal mniej doskonały

17 Tylko dla odważnych i wytrwałych

18 Mocne postanowienie poprawy – to szczera i mocna wola by nie grzeszyć, unikać okazji do grzechu i starać się, by naprawić to co źle uczyniliśmy.

19 Pragniemy całym sercem zmienić się na lepsze

20 Uzupełni tekst wyrazami: unikać, szczera, źle, naprawić. Mocne postanowienie poprawy – to ……………i mocna wola by nie grzeszyć, …………….. okazji do grzechu i starać się, by ……………. to co ………… uczyniliśmy.

21

22 Spowiedź to posprzątanie naszego serca z grzechów.

23 Pan Jezus przebacza grzechy każdemu z nas. Trzeba jednak szczerze je wyznać. Szczere wyznanie grzechów to: Wypowiedzenie wszystkich grzechów bez lęku; Mówienie tylko prawdy; Podanie liczby grzechów śmiertelnych.

24 Spowiedź jest to wyznanie przed kapłanem wszystkich popełnionych grzechów, dla otrzymania rozgrzeszenia, czyli odpuszczenia grzechów

25 Dokończ zdania: Spowiedź jest to ……………………………. ………………………………………………... W spowiedzi wyznajemy…………………. ………………………………………………...

26

27 Zadośćuczynienie polega na: Naprawieniu i wynagrodzeniu zła uczynionego Panu Bogu…

28 …i bliźniemu.

29 W sakramencie pojednania otrzymujemy przebaczenie grzechów. Wracamy do przyjaźni z Jezusem. Bądźmy czujni aby żaden grzech nie odłączył nas od Boga.

30 To już koniec naszej lekcji a teraz... Dokładnie przeczytamy cały komunikat, Wyłączymy program, z którym pracujemy, Wyłączymy komputer, Spakujemy się i przygotujemy do modlitwy. Dziękuję bardzo...Podobało się?


Pobierz ppt "Mówię do J e z u s a Trudno jest zawsze kochać dawać i wybaczać żyć jak mówisz Próbuję ale nie udaje mi się często upadam tak szybko tracę nadzieję i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google