Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy styl życia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy styl życia."— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy styl życia

2 menu Dieta Sport Choroby wynikające z otyłości Palenie papierosów
Piramida żywieniowa Choroby wynikające z nadmiernego odchudzania się.

3 MENU dieta Najważniejsza w diecie jest systematyczność spożywania posiłków dzięki temu organizm wie ,że o konkretnej porze otrzyma kolejną porcje pożywienia i nie będzie odkładał tłuszczy w organizmie.

4 MENU sport Chcąc prowadzić zdrowy tryb życia należy uprawiać jakiś sport dzięki któremu będziemy spalać nadmiar kalorii które odkładały by się w organizmie.

5 Choroby wynikające z otyłości.
MENU Choroby wynikające z otyłości. Główną chorobą wynikającą z otyłości jest nadwaga. Następną chorobą jest cukrzyca. Większość cukrzyków nawet nie wie ,że jest chora a mogły by to zmienić systematyczne badania.

6 MENU Piramida żywieniowa Podstawą piramidy żywieniowej są oleje i produkty pełno ziarniste. Następną warstwę tworzą warzywa i owoce. Następnie nabiał i produkty bogate w białko takie jak mięso. Tłuszcze nasycone.

7 Oleje i produkty pełno ziarniste
Te tłuszcze obniżają ryzyko chorób serca i układu krążeniowego, a także wspomagają pracę mózgu i układu nerwowego. Tłuszcze Omega-6 zawiera olej słonecznikowy, rzepakowy i pestki winogron, a więc produkty częściej występujące w naszych posiłkach.

8 Warzywa i owoce Drugą warstwę nowej piramidy stanowią warzywa i owoce, które są bogactwem witamin i minerałów a także źródłem węglowodanów złożonych. Podczas gdy warzywa można jeść w dowolnej ilości, w przypadku owoców zalecane są 2 porcje

9 Rośliny strączkowe Kolejny poziom to warzywa strączkowe – groch, fasola, bób, soja, soczewica, będące źródłem łatwo przyswajalnego białka, oraz nasiona i orzechy – zawierające białko i „dobre” tłuszcze. Pomagają one regulować poziom cukru we krwi oraz obniżają ciśnienie i cholesterol.

10 białko Przypominam, że białko jest budulcem kości i źródłem energii, jest potrzebne do produkcji enzymów i hormonów, białych krwinek i przeciwciał. Zbyt mała ilość białka powoduje też utratę masy mięśniowej. Ponadto białko spowalnia proces trawienia węglowodanów – dlatego powinno być z nimi łączone. Należy jednak pamiętać, że białko spożywane w nadmiernych ilościach też może tuczyć a także obciążać nerki i wątrobę.

11 Tłuszcze nasycone Wreszcie na szczycie piramidy znalazło się po pierwsze czerwone mięso wraz z masłem ze względu na dużą zawartość tłuszczów nasyconych, produkty z mąki pszennej ze względu na dużą zawartość cukru i fast foody, które stanowią mieszankę niezdrowych składników.

12 U ludzi otyłych może wystąpić również wysoki cholesterol.
Spadek jakości życia Przedwczesna śmierć. Choroby układu oddechowego. Niektóre nowotwory złośliwe. Choroby sercowo-naczyniowe na tle miażdżycy i nadciśnienie tętnicze. Problemy psychologiczne.

13 MENU Palenie papierosów Główną chorobą wynikającą z palenia papierosów jest nowotwór płuc mogący być bezpośrednią przyczyną śmierci lub problemów w oddychaniu.

14 Choroby wynikające z nadmiernego odchudzania się.
MENU Choroby wynikające z nadmiernego odchudzania się. Główną chorobą wynikającą z nadmiernego odchudzania się jest ANOREKSJA . Anoreksja jest rodzajem uzależnienia od jedzenia. Głównie chodzi o to, żeby jeść, ale wciąż coraz mniej. Odmawianie sobie pokarmu doprowadza do wyniszczenia organizmu. Zanim jednak to wyniszczenie będzie widoczne, upłynie wiele czasu, kiedy trudno będzie poznać, że ktoś jest na anoreksję chory. Nie leczona anoreksja może doprowadzić nawet do śmierci. 

15 Autorzy Wojciech Krzysztof Liszewski Oskar Sześciło


Pobierz ppt "Zdrowy styl życia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google