Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HOMEOPATIA I BIOENERGOTERAPIA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HOMEOPATIA I BIOENERGOTERAPIA"— Zapis prezentacji:

1 HOMEOPATIA I BIOENERGOTERAPIA

2 HOMEOPATIA DEFINICJA Homeopatia - to metoda leczenia, polegająca na stosowaniu małych dawek rozcieńczonych substancji, które w dużym stężeniu wywołują objawy danej choroby. Definicja za „Rodzinną encyklopedią zdrowia”

3 WSPÓŁCZESNOŚĆ „Technologia produkcji leków homeopatycznych polega na wielokrotnym rozcieńczaniu różnych substancji wybranych przy pomocy klucza okultystyczno-astrologicznego. Rodzaj substancji nie ma żadnego znaczenia, gdyż w ostatecznym rozcieńczeniu zazwyczaj nie ma już po niej śladu. Jednak dzięki specjalnemu sposobowi rozcieńczania (wytrząsanie) sam płyn staje się „duchowy” na skutek „dynamicznego uwolnienia energii kosmicznej leku” prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Gregosiewicz

4 BIOENERGOTERAPIA W Polsce działa obecnie 50 – 70 tysięcy różnego rodzaju „uzdrowicieli”. Istnieją centra medycyny naturalnej, ośrodki medycyny alternatywnej itp. Trafiają do nich najczęściej osoby zdesperowane, którym „nie może pomóc” współczesna medycyna.

5 Możliwe skutki energoterapii
Niepokój Lęki Depresje Myśli samobójcze Kłótliwość Agresja

6 „Wszelkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągnąć nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności”. Katechizm Kościoła katolickiego (KKK 2117)

7 Pismo Święte mówi, że Jezus uzdrowił…
Największym cudem Jezusa było… Jezus czynił cuda opisane w Biblii, aby… Chrześcijanin wie, że magia jest… Korzystanie z bioenergoterapii i homeopatii jest… Współcześnie Jezus działa poprzez…

8 T: Czyją mocą? Cuda w imię Jezusa a magia
Praca domowa Napisz, jakimi argumentami przekonałbyś kolegę lub koleżankę, aby nie korzystali z bioenergoterapii. 2. Podaj naukowe argumenty wykluczające skuteczność homeopatii.


Pobierz ppt "HOMEOPATIA I BIOENERGOTERAPIA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google