Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kalkulator Wyborczy. Okno startowe Kalkulator w pierwszej kolejności weryfikuje, czy posiada ważne licencje. Jeżeli posiada więcej niż jedną licencję,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kalkulator Wyborczy. Okno startowe Kalkulator w pierwszej kolejności weryfikuje, czy posiada ważne licencje. Jeżeli posiada więcej niż jedną licencję,"— Zapis prezentacji:

1 Kalkulator Wyborczy

2 Okno startowe Kalkulator w pierwszej kolejności weryfikuje, czy posiada ważne licencje. Jeżeli posiada więcej niż jedną licencję, wybiera licencje, na której chce dalej pracować („przejdź”). Istnieje możliwość wyeksportowania aktywnej licencji we wskazane miejsce („Zapisz”) lub całkowite jej usuniecie („Usuń”)

3 Okno startowe W przypadku, gdy nie posiada ważnych licencji kalkulator umożliwia pobranie ich z sieci („wnioskuj o licencję”) lub z dysku („znajdź licencję na komputerze”)

4 Wnioskowanie o Licencje Pobranie licencji z sieci odbywa się na podstawie loginu i hasła w przypadku złego zalogowania się pojawi się komunikat o błędnym haśle lub loginie z przyciskiem „ok”, po zapoznaniu się z komunikatem okno logowania zostaje zamknięte.

5 Wnioskowanie o Licencje W przypadku poprawnego zalogowania mamy możliwość wnioskowania o licencje „wyślij wniosek o licencje”. Po kliknięciu przycisku pojawia się okno z prośba o ustawienie hasła do licencji, następnie zostaje wysłane zgłoszenie do Web Service, i zamkniecie okna wnioskowania o licencje. Licencje o które się staramy widnieją w liście „Licencje oczekujące”

6 Znajdź licencję na komputerze Pobieranie licencji z dysku polega na wskazaniu gdzie znajduje się licencja

7 Znajdź licencję na komputerze Pobieranie licencji z dysku polega na wskazaniu gdzie znajduje się licencja

8 Logowanie na licencje Po kliknięciu „Przejdź” przy aktywnej licencji

9 Lista protokołów dla danej licencji Wraz z zalogowaniem się na licencję, kalkulator pobiera pliki definicyjne w formacie XML dla danej akcji wyborczej z internetu lub z dysku. Można ta operacje wywołać recznie.

10 Formularz Krok1 Krok z wypełnianiem pól góra-dół. Po kliknieciu „dalej” na końcu formularza przechodzimy do kroku 2.

11 Formularz Krok2 Krok z wypełnianiem pól dół -góra. Po kliknięciu „dalej” na końcu formularza przechodzimy do kroku 3.

12 Formularz Krok3 Krok zawiera wszystkie pola z kroku poprzedniego, z ta różnicą że są nie edytowalne. Zawiera również pola adnotacji. Po kliknięciu „dalej” jeśli nie ma błędów twardych ani ostrzeżeń twardych przechodzi do kroku 4.

13 Formularz Krok4 Krok służy do wybrania członków komisji. W każdej chwili można zaktualizować plik definicyjny komisji Musi być wybrany Przewodniczący lub Zastępca, i musi zebrać się kworum aby przejść do podpisu protokołu

14 Formularz Krok5 Należy wybrać i zalogować się na licencje, którą będzie podpisywany protokół.

15 Formularz Krok5 Jeśli jest podłączony Internet automatycznie jest wysyłany protokół na serwer (po uprzednim zalogowaniu), następnie pojawia się okno zapisu protokołu na dysk, oraz wywoływane jest drukowanie protokołu


Pobierz ppt "Kalkulator Wyborczy. Okno startowe Kalkulator w pierwszej kolejności weryfikuje, czy posiada ważne licencje. Jeżeli posiada więcej niż jedną licencję,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google