Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady pisania listu nieformalnego. 1. Uważnie przeczytaj polecenie. Sprawdź czas.Jeśli masz go za mało (mniej niż 10 min) pisz od razu na czysto. 2.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady pisania listu nieformalnego. 1. Uważnie przeczytaj polecenie. Sprawdź czas.Jeśli masz go za mało (mniej niż 10 min) pisz od razu na czysto. 2."— Zapis prezentacji:

1 Zasady pisania listu nieformalnego

2

3 1. Uważnie przeczytaj polecenie. Sprawdź czas.Jeśli masz go za mało (mniej niż 10 min) pisz od razu na czysto. 2. Napisz tekst na brudno, realizując kolejno punkty wymienione w poleceniu. 3. Przeczytaj sprawdzając, czy wyczerpująco uwzględniłeś wszystkie punkty. 4. Popraw błędy, udekoruj język. 5. Przepisz na czysto.

4 Zasady oceniania:  Treść – max. 0-4 pkt - bierze się pod uwagę do ilu z trzech elementów polecenia uczeń się odniósł, a ile z nich rozwinął w swojej wypowiedzi.  Spójność i logika wypowiedzi 0-2 pkt.  Zakres użytych środków językowych 0-2 pkt.  Poprawność 0 – 2 pkt.

5  Dear Mary,  Dear Peter,  Hi Peter, Nie zapomnij o przecinku po imieniu !

6  How are you?  How are you doing?  I hope you are well.

7  It was good to hear from you.  Thanks for your letter.  Sorry I didn’t write before but …

8 Prośba I’m writing to ask you … Podziękowanie I’m writing to thank you for …

9 Zaproszenie I’m writing to invite you to … I’m having a party and I would like to invite you.

10  I must be going now. Muszę już pędzić.  I look forward to hearing from you. Czekam na wiadomości od Ciebie.  Well I think that’s everything. To by było wszystko.

11  Love,  Lots of love,  Take care,  See you soon,

12  Give my love to …  All the best,  Best wishes,

13 Pamiętaj o podpisaniu listu Na egzaminie gimnazjalnym swój list podpiszesz XYZ

14 Poznałeś/poznałaś interesującą osobę. W e-mailu do kolegi/koleżanki z Anglii napisz: w jakich okolicznościach poznałeś/poznałaś tę osobę jak ta osoba wygląda jakie masz związane z nią plany na weekend.


Pobierz ppt "Zasady pisania listu nieformalnego. 1. Uważnie przeczytaj polecenie. Sprawdź czas.Jeśli masz go za mało (mniej niż 10 min) pisz od razu na czysto. 2."

Podobne prezentacje


Reklamy Google