Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gra która przejmuje świat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gra która przejmuje świat."— Zapis prezentacji:

1 Gra która przejmuje świat.

2 Trochę historii o grze. League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. Po raz pierwszy ogłoszona 7 października 2008, a wydana 27 października lipca 2013r. gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.

3 Twórcy gry. Założony w 2006 , Riot Games rozpoczął tworzenie gry League of Legends i wydał jako swój pierwszy produkt w październiku 2009 roku. Riot Games uzyskał około 20 milionów dolarów od firm typu "venture capital" do stworzenia gry. Niektórzy z ich znaczących pracowników to Steve "Guinsoo" Feak, były programista z Warcraft 3 DOTA i Steve "Pendragon" Mescon, twórca strony fanowskiej, DotA-Allstars.com. Riot Games także zatrudnia kilku byłych programistów Blizzarda, w tym Carnes Shawn i Tom Cadwell.

4 Ogólne o grze. W grze występują cztery tryby gry:
Tryb klasyczny – gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, każda po trzech lub pięciu graczy . Tryb klasyczny – gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, każda po trzech lub pięciu graczy (zależnie od wybranej mapy). Drużyny rozpoczynają rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu Nexusa. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei. Po zniszczeniu trzeciej wieży otrzymujemy dostęp do „inhibitora”. Sam Nexus broniony jest przez dwie wieże. Choć teoretycznie wystarczy uporać się z wieżami na jednej ścieżce, by wygrać grę, to rozgrywka idzie raczej w stronę zdominowania jak największej ilości linii.

5 Tryb dominacji (ang. Dominion) – podobnie jak w trybie klasycznym gracze podzieleni są na dwie pięcioosobowe drużyny. Celem gry jest zniszczenie wrogiego Nexusa, nie można go jednak uszkodzić przez atak bohatera. Na mapie twórcy umieścili pięć miejsc, które gracze mogą przejąć. Jeżeli w posiadaniu drużyny znajduje się ponad połowa miejsc liczba punktów zdrowia wrogiego nexusa spada. Prędkość z jaką nexus traci punkty jest zależna od liczby kontrolowanych miejsc – im więcej, tym szybciej nexus traci zdrowie. Dodatkowo twórcy gry wprowadzili specjalne zadania, które pojawiają się wraz z rozwojem gry. Wykonanie zadania skutkuje natychmiastową utratą części punktów zdrowia wrogiego Nexusa. Przejęcie miejsca odbywa się poprzez podejście do niego przez bohatera (lub miniony) i utrzymanie pozycji przez kilka lub kilkanaście sekund (im więcej bohaterów i minionów przejmuje miejsce tym szybciej się to odbywa). W czasie przejmowania miejsca bohater nie może walczyć. Punkty mogą przechodzić z rąk do rąk nieograniczoną ilość razy

6 Tryb ARAM (All Random All Mid) – uproszczony tryb rozgrywki, wymyślony przez graczy i dopiero w czerwcu uwzględniony przez twórców gry w oficjalnych trybach rozgrywki. Każdy gracz gra losową postacią, walka toczy się na jednej linii (na której, podobnie jak w trybie klasycznym, ustawione są wieże i inhibitor), celem gry jest zniszczenie wrogiego nexusa. W tym trybie rozgrywki możliwość kupowania przedmiotów i regeneracji życia oraz many w „bazie” możliwa jest jedynie po śmierci bohatera, co jest cechą unikatową tego trybu rozgrywki. W trybie tym dostępne są nowe przedmioty, dostosowane do specyfiki mapy i trybu gry. Sami pracownicy Riot przyznają, że tryb ARAM nie jest zbalansowany, co wynika z zupełnej losowości doboru postaci, na czym polega jego specyficzny klimat.

7 Tryb One-for-All (Jeden dla wszystkich) – podobnie jak w trybie klasycznym gracze podzieleni są na dwie drużyny zaczynające w przeciwległych krawędziach mapy. Celem gry jest także zniszczenie Nexusa wroga. Co różny ten tryb od klasycznego, to fakt że w trakcie wyboru postaci gracze zamiast wybierać postać oddają głos na to jaką postacią będzie grała całą drużyna. Postać wybierana jest większością głosów, w wypadku remisu postać jest wybierana losowo z tych które mają największą liczbę głosów. Gracze zaczynają rozgrywkę na poziomie pierwszym i zdobywają poziomy tak samo jak w trybie klasycznym. Interesującym aspektem tego trybu rozgrywki jest fakt iż ze względu na to że wszyscy gracze posiadają tą samą postać w trakcie głosowania gracze mogą (ale nie muszą) deklarować jaką rolę w drużynie będą pełnili - czy będzie to postać zadająca obrażenia fizyczne (AD Carry), magiczne (AP Carry)

8 Tryb Hexakill – podobnie jak w trybie klasycznym gracze podzieleni są na dwie drużyny zaczynające w przeciwległych krawędziach mapy. Celem gry jest także zniszczenie Nexusa wroga. Co różny ten tryb od klasycznego, to fakt że w drużynach jest po 6 graczy a nie tylko 5 Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei.

9 Bohaterowie Każdy gracz kontroluje jednego championa (bohatera). W grze dostępnych jest aktualnie 118 bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne zdolności, możliwe do rozwoju w czasie gry. Na początku sesji każdy gracz ma możliwość wyboru bohatera. Może wybrać spośród wykupionych przez siebie bohaterów lub z dziesięciu darmowych dostępnych w ramach tzw. rotacji. Rotacja jest zawsze co tydzień i wybieranych jest wtedy 10 championów dostępnych za darmo na okres 1 tygodnia. Gracze zdobywają złoto zabijając miniony, bohaterów oraz turrety . Niektóre umiejętności i przedmioty generują dodatkowe złoto. Zdobyte złoto może zostać wykorzystane do kupienia przedmiotów w sklepie znajdującym się przy nexusie. Większość przedmiotów można łączyć w potężniejsze za pomocą składania tych słabszych.

10 Baron Nashor Zabicie Barona daje spore wzmocnienie -  Pogromca Barona Nashora. Ulepszenie to zwiększa obrażenia od ataku i moc umiejętności oraz powoduje gwałtowną regenerację zdrowia i many. Trwa ono 4 minuty i ma wielkie znaczenie w rozgrywce

11 LoL na świecie League of legends zaliczane jest już do e-sportu dlatego gracze traktowani są jak normalni sportowcy .Rozgrywki odbywają się w wielu krajach nawet w Polsce a dokładniej Katowicach. Aktualnie najlepszą drużyna w Europie jest Roccat warto dodać , że to Polska drużyna.

12 Zaś na amerykańskim serwerze najlepszy jest TeamSoloMid jednak tam grają już gracze różnego pochodzenia.

13 Najlepszą drużyną póki co jest Moscow Five Miejsce w Challanger Circuit: 1 (800 punktów) Ostatnie wyniki w Challanger Circuit: 1 miejsce w mistrzostwach świata IntelEM Nikt nie pokonał ich na mistrzostwach świata IntelEM, więc nie ma wątpliwości, że Moscow Five jest aktualnie najlepszą drużyną League of Legends na świecie. Ich forma urosła jeszcze bardziej od czasów turnieju w Kijowie; w Hanowerze okazało się, że potrafią niemal idealnie wykorzystywać różne strategie. Ze stosunkiem zwycięstw 16 do 1 na zawodach Challanger Circuit, Moscow Five udowodniło, że zasługują na pierwsze miejsce w rankingu.

14 Drugie miejsce miała drużyna Against All AuthorityMiejsce w Challanger Circuit: 5 (100 punktów) Ostatnie wyniki w Challanger Circuit: 4 miejsce w mistrzostwach świata IntelEM Godne uwagi turnieje z nagrodami: 1 miejsce w HearToWin Cup, 2. w kwalifikacjach IPL 4

15 Trzecie miejsce Counter Logic Gaming (Europe) Miejsce w Challanger Circuit: Poza rankingiem Godne uwagi turnieje z nagrodami: Ćwierćfinał HearToWin Cup

16 W tym roku także będą grać w Katowicach . To by było na tyle z lcs

17 Lol także rozwinął się na YouTube gdzie wielu graczy nagrywa swoje rozgrywki przy okazji omawiając różne rzeczy i dając wskazówki do gry dla słabszych graczy.

18 W grze występują dywizje od brązu do diamentu aż do challenger który jest najwyższym stopniem w każdej dywizji mamy po 5 lig z których możemy się wydostać tylko poprzez granie i wygrywanie.

19 Wielu graczy także streamuje lola by pokazać jak się gra w tych lepszych dywizjach .Z oglądania streamów można się nauczyć wielu ciekawostek tej gry.

20 Najlepszym strimerem jest członek TSM :TSM Wildturtle który jest w challengerze i jest najczęściej oglądany.


Pobierz ppt "Gra która przejmuje świat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google