Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Inteligentne budownictwo mieszkaniowe

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Inteligentne budownictwo mieszkaniowe"— Zapis prezentacji:

1 Inteligentne budownictwo mieszkaniowe
Przemysław Krasnodębski Michał Kruk Mateusz Kozdrak Kacper Podgórski

2 pt. ”Inteligentne budownictwo mieszkaniowe”
Projekt edukacyjny pt. ”Inteligentne budownictwo mieszkaniowe” _________________________________________ Opracowaliśmy projekt domu, który łączy w sobie technologie starożytną i nowoczesną. Nasz dom jest bezpieczny, ekologiczny i ekonomiczny.

3 Opis konstrukcji budynku ______________________________________
Dom jest 2-pietrowy, z każdej strony ma po kilka dużych okien i jest zwieńczony dachem w kształcie piramidy (kopertowy), który dodaje uroku całej konstrukcji. Na dachu od południowej strony ostrosłupa są zamontowane baterie słoneczne. W każdym pokoju, (jest ich 11) znajdują się duże okna, dzięki którym dostaje się sporo naturalnego światła i można zaoszczędzić na rachunkach za prąd. W środku domu umieszczone jest atrium.

4 Opis konstrukcji budynku c.d. ______________________________________
W tym dwu-piętrowym domu na parterze znajduje się 6 pokoi, a na piętrze 5. W celu swobodnego poruszania się wokół atrium, na każdym piętrze jest korytarz. Z parteru na piętro można dostać się schodami.

5 Elewacja zachodnia ______________________________________
Od strony zachodniej pod „dobudowanym” dachem znajduje się wejście do domu. Na parterze rozmieszczone są 2 okna, a na piętrze 3.

6 Elewacja wschodnia ______________________________________
Od strony wschodniej na parterze i piętrze umieszczone są po 3 duże okna, by zaoszczędzić na energii elektrycznej. Jest to jedna z cech domu pasywnego.

7 Elewacja południowa ______________________________________
Od strony południowej na dachu zamontowane są baterie słoneczne, w celu zaoszczędzenia zużycia energii elektrycznej. Na parterze umieszczone są 2 okna, a na piętrze 3.

8 Elewacja północna ______________________________________
Na piętrze znajduje się pokój z drzwiami na balkon. Na parterze są pokoje z dużymi oknami.

9 Projekt wnętrza parteru ______________________________________
Na parterze znajduje się 7 pokoi, które przylegają do korytarza. Z korytarza można dostać się do umieszczonego w samym środku budynku atrium.

10 Projekt wnętrza piętra ______________________________________
Na piętrze znajduje się 5 pokoi, z których 2 są po stronie północnej połączone balkonem. Pomieszczenia są przykryte szklanym dachem.

11 Dach budynku ______________________________________
Nasz budynek zwieńczony jest czerwonym kopertowym dachem. Jest on w dużej części przeźroczysty, by do środka dostawało się wiele światła, przez co można zaoszczędzić na oświetleniu. Dodatkowo od południowej strony zamontowane są baterie słoneczne.

12 ______________________________________ Serdecznie dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji ______________________________________


Pobierz ppt "Inteligentne budownictwo mieszkaniowe"

Podobne prezentacje


Reklamy Google