Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GWIAZDY , PLANETY I WIELE WIĘCEJ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GWIAZDY , PLANETY I WIELE WIĘCEJ"— Zapis prezentacji:

1 GWIAZDY , PLANETY I WIELE WIĘCEJ
UKŁAD SŁONECZNY

2 PLANETY

3 SKŁAD UKŁADU SŁONECZNEGO
Układ Słoneczny – układ planetarny składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich. Ciała te to osiem planet, 166 znanych księżyców planet, pięć znanych (a prawdopodobnie kilkadziesiąt) planet karłowatych i miliardy (a być może nawet biliony) małych ciał Układu Słonecznego, do których zalicza się planetoidy, komety, meteoroidy i pył międzyplanetarny.

4 Zbadane regiony Układu Słonecznego zawierają, licząc od Słońca: cztery planety skaliste (Merkury, Wenus, Ziemia, Mars), pas planetoid składający się z małych skalistych ciał, cztery zewnętrzne gazowe olbrzymy (Jowisz, Saturn, Uran, Neptun) oraz drugi pas składający się z obiektów skalno-lodowych, tak zwany pas Kuipera. Za pasem Kuipera znajduje się dysk rozproszony, dużo dalej heliopauza i w końcu hipotetyczny obłok Oorta.

5 KOMETY Kometa – małe ciało niebieskie poruszające się w układzie planetarnym, które na krótko pojawia się w pobliżu gwiazdy centralnej. Ciepło tej gwiazdy powoduje, że wokół komety powstaje koma, czyli gazowa otoczka.

6 WYGLĄD KOMETY


Pobierz ppt "GWIAZDY , PLANETY I WIELE WIĘCEJ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google