Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Precyl.pl Precyl.com Prezentacja serwisu. Precyl jest w sieci już od 20 Stycznia 2008 Przez ten czas zdobył grupę wiernych fanów i rozrósł się do największego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Precyl.pl Precyl.com Prezentacja serwisu. Precyl jest w sieci już od 20 Stycznia 2008 Przez ten czas zdobył grupę wiernych fanów i rozrósł się do największego."— Zapis prezentacji:

1 Precyl.pl Precyl.com Prezentacja serwisu

2 Precyl jest w sieci już od 20 Stycznia 2008 Przez ten czas zdobył grupę wiernych fanów i rozrósł się do największego forum wielotematycznego w Polsce pod względem użytkowników i jednego z największych pod względem ruchu. Obecnie precyl działa na najlepszym skrypcie IP. Board

3 Oficjalny filmik reklamujący forum

4 Dane o domenach Domeny Precyl.pl i Precyl.com zostały stworzone: 2008-01-18 A domena Precyl.net : 2008-12-15

5 Statystyki z okresu 19 luty 2011 – 19 luty 2012-06-28

6 Jak widzimy na screenie w ostatnim czasie Precyl notował duży wzrost w najlepszym dniu aż 248 tyś odwiedzin, później niestety Google założyło filtr na domenę i 90% ruchu spadło do ~20-30 tyś odwiedzin dziennie. Przez kolejne 4 miesiące próbowaliśmy dowiedzieć się o przyczynę filtru – bezskutecznie. Wysyłaliśmy również prośby o ponowne rozpatrzenie skutek ten sam - brak odzewu.

7 Znalezione w internecie

8 Filtr dotknął nas tak bardzo ponieważ 88% ruchu (38mln odwiedzin) mieliśmy właśnie z wyszukiwarek. Niestety walka z Google to walka z wiatrakami.

9 Statystyki po otrzymaniu filtra

10 Zmiana domeny 10 czerwca zdecydowaliśmy się zmienić domenę na precyl.com myśleliśmy że w ten sposób uda nam się "ominąć" filtr - niestety okazało się iż nie tędy droga - filtr nie został zdjęty a przeszedł na kolejną witrynę 2 sierpnia 2012 zapadła decyzja - Zamykamy serwis do czasu wyjścia z filtra Dnia 04 10 2012 Dostaliśmy informacje że filtr nałożony na witryne Precyl.pl zostaje zdjęty

11 Statystyki użytkowników i postów Od 20 stycznia 2008 roku na forum Precyl zarejestrowało się 2,8mln użytkowników którzy napisali ponad 4mln postów. Posty nowych użytkowników były moderowane, jeżeli zawierały spam lub nie były zgodne z regulaminem – nie pojawiały się na forum.

12 Informacje o użytkowniku Typowi użytkownicy precyla to osoby w wieku 15-25 lat Zainteresowani tematyka pobierania, filmami, muzyką, grami, erotyką

13 96% naszych użytkowników korzysta z systemu operacyjnego Microsoft Windows

14 Dostawcy usług Źródła odwiedzin

15 Województwo Miejscowość

16 Ocena WOT

17 Precyl a konkurencja Peb.pl Darkwarez.pl Precyl.com Użytkownicy2 813 381 Posty4 561 315 Użytkownicy2 285 931 Posty2 354 940 Użytkownicy2 121 508 Posty33 602 529

18 Monetyzacja forum Precyl.com Zarabiać na forum można w wiele sposobów najpopularniejsze to: Mailingi – ceny wahają się od 3zł do nawet 10 za 1000 wysłanych maili przykładowo – mailing co całej bazy kosztuje 6000-10000 zł Bannery – około 1zł za 1000 odsłon bannera, przy obecnych statystykach w najgorszych miesiącach jest to 600 zł co daje nam ~5000-7000 zł pasywnego dochodu w roku (z jednego bannera! ). Jest wiele sposobów na monetyzacje tak dużego forum jak precyl, można stworzyć dział z płatnymi materiałami, sprzedawać gry, reklamować swój sklep – tworzyć dedykowane fora (dla przykładu precyl w przeszłości promował przyjazd Halle Berry do Polski w 2010 roku przez stworzenie i promowanie tematu w którym użytkownicy dyskutowali o aktorce) drugi przykład kampania orange dla firm w ktorej sklad wchodziło stworzenie dedykowanej kategorii w pomarańczowej kolorystyce gdzie przedstawiciel orange dyskutował z użytkownikami.

19 Przykładowe kampanie Kampanie z „ – „ w dochodzie nie miały wpisanej stawki

20 Rozwój Co na chwilę obecną można zrobić z forum? 1.Zadbać o SEO (optymalizacje w wyszukiwarkach) jako że precyl nie ma już filtru od google – możliwości SEO przy tak dużym serwisie są bardzo duże 2.Animowanie społeczności (zabawy społecznościowe, wprowadzenie osób animujących dyskusje) 3.Stworzenie portalu 4.Stworzenie profesjonalnej kadry moderatorów 5.Zarabiać na reklamach ;) Można zrobić naprawdę bardzo wiele rzeczy aby przyczynić się do dalszego rozwoju precyla.

21 A na koniec wierszyk napisany przez użytkownika A na koniec wierszyk napisany przez użytkownika obrazuje on zaangażowanie użytkowników w formowe życie, nasi użytkownicy rozmawiają na każdy temat od radości ze swoich pasji i hobby po problemach w życiu kończąc.

22 Magia Precla go uwiodła, więc się żona z nim rozwiodła. (Nieświadoma jeszcze wtedy jakiej pyta sobie biedy, i że widmo samotności grozi z racji tej zazdrości...) Ale - zanim to zrobiła trochę jeszcze powalczyła: Pomyślała, ze dla hecy zrobi se tatuaż - Precyl w miejscu, które go najbardziej kusi - coś zadziałać przecież musi! Włosy splotła w dwa Precyle, jeden z przodu, drugi w tyle, ukręciła precle z lukrem, zaparzyła kawę z cukrem i do walki będąc skora poszła wprost do monitora.

23 Marne były jej wysiłki, gdyż plik w trakcie był przesyłki, Na nic knucie tu się zdało, bo coś się downloadowalo... Porażka - mówiąc w skrócie, bo mąż udział brał w dyspucie, a to znacznie jest ważniejsze niż jej precle najprzedniejsze. Wzięła się i obraziła, do mamusi sprowadziła, bo mąż forumowe życie bardziej niż ją kochał skrycie... Dziś sam każdy jest szczęśliwy. Mnie historia ta nie dziwi, bowiem nic w realnym świecie się nie równa z Preclem w necie!


Pobierz ppt "Precyl.pl Precyl.com Prezentacja serwisu. Precyl jest w sieci już od 20 Stycznia 2008 Przez ten czas zdobył grupę wiernych fanów i rozrósł się do największego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google