Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moje Życie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moje Życie."— Zapis prezentacji:

1 Moje Życie

2 Pochodzenie Powstałam z odpowiednio rozgrzanego i uformowanego
Poli(tereftalan etylenu). Opatentował mnie w 1973r. Nathaniel Wyeth. model 3D łańcucha polimeru

3 Produkcja Moja historia zaczęła się w fabryce butelek. Gdzie zostałam napełniona wodą.

4 Nareszcie Kupiona! Spośród wielu butelek z wodą to ja zostałam kupiona przez Agatę, która była na wycieczce rowerowej. Wypiła mnie pośpiesznie i zgniotła . -Oj,nie do tego kosza!Do tamtego,do żółtego! Tak, do tego. Dobrze!-wykrzyknełam. Znowu jestem wśród swoich. :)

5 Przetwarzalnia Najpierw trafiłam do śmieciarki. Potem do zakładowego młyna, który przez godzinę potrafi zmielić niemal 100 tys. butelek. Stałam się granulatem gotowym do obróbki ... O wiele się działo, znów jestem butelką. Zyskałam nowe życie, ciekawe co się wydarzy?

6 Znowu napełniona Jestem już napełniona wodą gazowaną. Bardzo się cieszę, bo będę mogła wrócić do sklepu. Mam nadzieję że tym razem też trafię do recyklingu, a nie na składowisko gdzie mogę leżeć nawet 400 lat.

7 Współczesny artysta Może teraz moja kolej? Meblarium PAWŁA GRUNERTA czeka na mnie!

8 Wygodny fotel Zostałam związana drutem z innymi butelkami, powstał fotel. Stałam na wystawie i wszyscy mnie podziwiali. Jakiś pan mnie kupił, lecz przewożąc fotel uszkodził mnie i sąsiadującą butelkę.

9 Powrót do przetwarzalni
Powrót do przetwarzalni Z powrotem jestem w przetwarzalni, ale tym razem zrobiono ze mnie włókno i uszyto... polar!Super. :)

10 Sklep z odzieżą Już wiszę na wieszaku w sklepie, kilkoro dzieci mnie przymierzyło. Ale Adam kupił mnie i włożył do szafy. Pytał się swojej mamy czy może mnie jutro założyć. Już nie mogę się doczekać!

11 Podsumowanie Na przykładzie butelki PET można zobaczyć jej podkolorowane życie. Gdyby Agata wyrzuciła ją do zwykłego kosza byłaby kolejnym bezużytecznym śmieciem, który nie mógłby zostać fotelem, ubraniem lub czymkolwiek innym.

12 Więc śmiało można stwierdzić że recykling się opłaca i można w ten sposób szanować środowisko.


Pobierz ppt "Moje Życie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google