Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wymiana 2014.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wymiana 2014."— Zapis prezentacji:

1 Wymiana 2014

2 14 luty – piątek

3 Pierwszego dnia w planie mieliśmy uczestniczenie w lekcjach, przywitanie, obiad i zwiedzanie miasta. Opisałyśmy przebieg tego dnia i dorzuciłyśmy kilka zdjęć. Życzymy miłego oglądania naszej prezentacji! Kasia i Iza 

4 Pierwsza lekcja

5 Pierwszą lekcją w Ludwigsgymnasium była lekcja języka angielskiego
Pierwszą lekcją w Ludwigsgymnasium była lekcja języka angielskiego. Nauczyciel był bardzo miły. Przed rozpoczęciem lekcji poprosił nas żebyśmy się przedstawili i opowiedzieli coś o sobie po angielsku po czym chwilę z nami rozmawiał i zaczęła się lekcja. Przyglądaliśmy się lekcji i porównywaliśmy ją do lekcji w naszej szkole. Doszliyśmy do wniosku, ze w niemieckiej szkole panuje większa dyscyplina oraz że kładzie się tutaj nacisk na naukę języków obcych. Lekcja była bardzo zabawna i przyjemnie się w niej uczestniczyło.

6 Oficjalne przywitanie

7

8 Pol lekcji języka angielskiego poszliśmy do szkolnej stołówki aby zostać oficjalnie przywitanym przez dyrektora szkoły. Powiedział, że jest zadowolony z wymian z naszą szkołą i ma nadzieję, że podoba nam się Ludiwigsgymnasium i całe Saarbrücken.

9 Podczas powitanie dostaliśmy małe upominki promujące Ludwigsgymasium.

10 Po krótkim przemówieniu musieliśmy wrócić na lekcje jednak moja niemiecka partnerka miała próbę orkiestry szkolnej, więc poszłam z nią. Bardzo spodobała mi się gra orkiestry i byłam zaskoczona, że osoby w moim wieku potrafią tak wspaniale grać.

11 Po próbie orkiestry szkolnej musiałyśmy iść na lekcję historii
Po próbie orkiestry szkolnej musiałyśmy iść na lekcję historii. Jak na każdej lekcji nauczyciel z nami rozmawiał, a potem zaczął prowadzić lekcję. Lubię historie, jednak historia po niemiecku była odrobinę niezrozumiała. Pracowaliśmy w grupach na temat jakieś rewolucji. Praca w grupach polegała na tym, że John, który był z nami w grupie robił wszystko sam a my siedzieliśmy w ciszy i próbowaliśmy rozszyfrować tekst. Po zrobieniu wszystkich zadań rozmawialiśmy i żartowaliśmy z naszymi partnerami. Bardzo podobała nam się lekcja historii i żałowaliśmy, że u nas w szkole nie ma takich fajnych lekcji historii.

12 Język niemiecki Po historii była lekcja języka niemieckiego. Nie było zbyt fajnie, ponieważ nauczycielka była niezbyt miła. Oschle i od niechcenia się z nami przywitała po czym zaczęła prowadzić lekcję. Lekcja była strasznie nudna i nie rozumieliśmy prawie żadnego słowa, ponieważ nauczycielka używała bardzo trudnych słów. Nie pozwalała także naszym partnerom tłumaczyć nam o czym jest lekcja, więc siedzieliśmy cicho i próbowaliśmy zrozumieć o czym mówiła.

13 Bistro 

14 Po lekcjach poszliśmy na obiad do bistro
Po lekcjach poszliśmy na obiad do bistro. Podano nam makaron z sosem mięsnym z kawałkami mięsa i pieczarkami. BYŁO PYSZNE! A na podwieczorek był pudding czekoladowy :)

15

16

17 Saarbrücken

18 Po pysznym obiedzie wybraliśmy się na zwiedzanie miasta Saarbrucken
Po pysznym obiedzie wybraliśmy się na zwiedzanie miasta Saarbrucken. Zobaczyliśmy Ludwigskirche, Saarbrücker Schloss, Alte Brücke, ratusz, Johanneskirche oraz mały rynek. Saarbrücken to piękne miasto z wieloma zabytkami. Mimo, że widziałam to wszystko drugi raz dowiedziałam się wielu nowych rzeczy.

19

20

21 Czas wolny

22 W czasie wolnym nasze niemieckie partnerki zaprowadziły nas na tak zwaną „łąkę” czyli 300 metrów kwadratowych trawy i drzew niedaleko mostu i rzeki Saary. Była piękna pogoda. Relaksowałyśmy się siedząc w cieniu przepięknych wiśniowych drzew. Grając w badmintona i leżąc na trawie przez chwilę zapomniałyśmy, że jesteśmy w wielkim mieście.

23

24 Niestety około godziny 18 zrobiło się odrobinkę zimno i wróciłyśmy do domu. W domu czekała na mnie pyszna kolacja. Po kolacji całą rodziną jedliśmy lody i oglądaliśmy Harrego Pottera. Uważamy, że ten dzień był jednym z lepszych dni wymiany.

25 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji 


Pobierz ppt "Wymiana 2014."

Podobne prezentacje


Reklamy Google