Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do Wrocławia i okolic

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do Wrocławia i okolic"— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do Wrocławia i okolic

2 WROCŁAW Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Charakterystyczny krajobraz centrum miasta, rozłożonego na wysepkach i obu brzegach Odry, zapewnił miastu miano Polskiej Wenecji. Wrocław jest miastem o silnej tożsamości akademickiej, nastawionym na młodość i edukację.

3 Zamek Książ O powstaniu zamku Książ opowiada legenda, według której warowną siedzibę wzniósł tutaj cesarski rycerz Funkenstein. Podarował on swemu władcy worek znalezionego przypadkiem w lesie węgla, co zachwyciło obdarowanego, że awansował chłopaka i nazwał Tym Który Przynosi Kamienie Dające Iskry. Rozkazał też odnaleźć cenne miejsce i wybudować tam obronny gród, strzegący odtąd czarnego skarbu. Według legendy wydarzenie to miało mieć miejsce w roku 933. Pierwsza wzmianka podaje, że w latach warownię w Książu odnowił i rozbudował książę Bolko I, syn Bolesława Rogatki. Gmach pierwotnie pełnił rolę strażnicy granicznej, usytuowanej przy szlaku handlowym wiodącym z Czech na Śląsk. Nosił on wówczas nazwę Furstenberg (Książęca Góra)*. Bolko I przeprowadził swój dwór z Lwówka do Książa i odtąd aż do roku 1392 obiekt ten pełnił funkcję centralnego, obok Świdnicy, ośrodka władzy monarszej. Wzniesioną przez dziadka twierdzę rozbudował jego wnuk, siostrzeniec Kazimierza Wielkiego, Bolko Mały, który zrobił wiele dobrego dla swojego śląskiego państewka. Książę ten zmarł w 1368 roku i w wyniku wcześniejszej umowy, zawartej z królem czeskim Karolem IV, dobra książańskie przeszły na własność króla Czech z klauzulą, iż dożywotnie prawo dysponowania majątkiem miała wdowa po Bolku Agnieszka. W tym czasie nazwę zamku zmieniono na Furstenstein (Książęcy Kamień).

4

5 Program wycieczki Dzień I: Wyjazd z miejsca zamieszkania w godzinach rannych(około 5:30-tej rano). Przyjazd około godziny 13-tej,spotkanie z przewodnikiem. Rozpoczęcie zwiedzania 14:00 Panorama Racławicka, 15:10 Muzeum Narodowe, 16:20 Pałac Królewski we Wrocławiu 17:10 Spacer z przewodnikiem, Rynek, Ostrów Tumski 18:30 Przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

6 Po śniadaniu zwiedzanie miasta ,
Dzień II: 7:45 Śniadanie Po śniadaniu zwiedzanie miasta , 10:15 Rejs parostatkiem do Hali Stulecia, 11:30 Zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego, 13:00 Obiad Czas wolny, 14:00 Ogród Japoński. 15:45 Wyjazd z miasta w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, kolacja, wieczorem ognisko.

7 Dzień III : 7:45 Śniadanie.  8:50 Zwiedzanie Świdnicy: zwiedzanie drewnianego Kościoła Pokoju im .Św. Trójcy 11:00 Czas wolny na zabytkowym Rynku 12:30 Obiad 13:00 Przejazd do zamku Książ; przejście na punkt widokowy, 14:10 Zwiedzanie sal książęcych. 15:30 Zbiórka przy autokarze ,wyjazd do miejsca zamieszkania. Powrót w godzinach nocnych( około 22.10).

8 Kilometrów : 526 Cena za km : 3,60 zł Koszt przejazdu w obie strony : 3787,2 zł

9 Cennik Koszt ubezpieczenia : 65 zł ( na 10 000 zł)
Usługa przewodnicka : 750 zł Cena noclegu : ok zł Cena wycieczki od 1 uczestnika : ok. 370 zł Cena zawiera :przejazd autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ,bilet na rejs statkiem ,usługa przewodnicka,1 x obiadokolacja ,2 x nocleg ,2 x śniadanie, 2 x obiad, ubezpieczenie .

10 Projekt Przygotowały:
Julia Skwarek Katarzyna Mielnik Alicja Bednarz Źródła: Zdjęcia: Grafika Google , Legenda o zamku :


Pobierz ppt "Wycieczka do Wrocławia i okolic"

Podobne prezentacje


Reklamy Google