Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa .

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa ."— Zapis prezentacji:

1 Warszawa 

2 Długość i szerokość geograficzna:
Warszawa znajduje się na: 52° N 21° E

3 Warszawa względem Legionowa:
Warszawa-Legionowo (odległość w linii prostej): 20km Najkrótsza droga Legionowo-Warszawa: 23,5 km - około 28 min Najbardziej ekonomiczna trasa Legionowo-Warszawa (najkrótszy czas dojazdu, najmniejsze opłaty)-to także najkrótsza ta najkrótsza trasa.

4 Oto plan trasy: 1. Kieruj się Strużańska na północny zachód w stronę Zegrzyńska/DK61 6 m 2. Skręć w lewo w Zegrzyńska/DK61 Jedź dalej drogą DK61 3,3 km 3. Na rondzie drugi zjazd w Zegrzyńska/DK61 Jedź dalej drogą DK61 Przejedź przez 2 rond(a) 14,8 km 4. Kontynuuj wzdłuż Jagiellońska 0,2 km 5. Na Rondo Stefana Starzyńskiego pierwszy zjazd w Stefana Starzyńskiego 0,3 km 6. Zjedź na Stefana Starzyńskiego 0,3 km 7. Kontynuuj wzdłuż Most Gdański 0,5 km 8. Kontynuuj wzdłuż Zygmunta Słomińskiego 0,4 km 9. Skręć ostro w lewo, pozostając na Zygmunta Słomińskiego 59 m 10. Skręć lekko w prawo w Międzyparkowa 33 m 11. Skręć w prawo, pozostając na Międzyparkowa 0,4 km 12. Skręć w lewo w Bonifraterska 0,2 km 13. Skręć w prawo w Muranowska 0,1 km 14. Skręć w lewo w gen. Władysława Andersa 1,1 km 15. Kontynuuj wzdłuż Plac Bankowy 0,2 km 16. Kontynuuj wzdłuż Marszałkowska 1,5 km 17. Wjedź na Rondo Romana Dmowskiego 0,1 km

5 Jak dojechać z Legionowa do Warszawy pociągiem: (Legionowo-Warszawa, Modlin)
Czas jazdy: około 17 minut Bilet: normalny-3.40zł, ulgowy- 1.70zł (bilety dwudziesto minutowe) Start: Przystanek Legionowo

6 Jak dojechać z Legionowa do Warszawy autobusem: (Legionowo-Warszawa, Żerań)
Czas jazdy: około 33 minut Trasa: około 29km Bilet: (jednorazowy) normalny-7zł, ulgowy-3.50zł

7 Ogólne informacje: Liczba ludności:  324 (pomiary w czerwcu 2012 roku) Powierzchnia: 517,24 km² Herb: Flaga:

8 Zabytki Warszawy: Stare miasto w Warszawie - przeczytaj o najciekawszych atrakcjach, pospaceruj po Placu Zamkowym, zobacz Kolumnę Zygmunta oraz przepiękny Zamek Królewski. Warty zobaczenia jest również pomnik warszawskiej syrenki. Osoby zainteresowane historią z pewnością zaciekawi Muzeum Historyczne m.st. Warszawy.

9 Zamek Królewski w Warszawie to historyczne miejsce, siedziba dworu królewskiego. To właśnie tutaj uchwalono Konstytucję 3 Maja. Zamek jest tłumnie odwiedzany przez turystów, którzy mogą podziwiać piękne wnętrza z licznymi dziełami wielkich mistrzów jak Canaletto i Rembrandt.

10 Pałac Kultury i Nauki - „dar narodu radzieckiego” zbudowany w 1955 roku na trwałe wpisał się w krajobraz Warszawy. Pałac jest najwyższym budynkiem nie tylko w Warszawie ale w całej Polsce!

11 Pałac w Wilanowie - perła polskiej pałacowej architektury, z zachowanym oryginalnym wystrojem elewacji i wnętrz.

12 Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie, Świątynia Egipska, Świątynia Diany, Ermitaż, Nowa Pomarańczarnia, Wodozbiór czy też Stara i Nowa Kordegarda to doskonały pomysł na spędzenie soboty. Zapraszamy do Łazienek!

13 Belweder w Warszawie - pałac w Warszawie w Łazienkach Królewskich, przy Trakcie Królewskim, wybudowany w stylu klasycystycznym.

14 Pałac Prezydencki w Warszawie - jest najwspanialszym gmachem przy Krakowskim Przedmieściu i jednocześnie największym z warszawskich pałaców.

15 Archikatedra św. Jana Chrzciciela w Warszawie - jedno z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej Polski. W katedrze pochowano wielu wybitnych Polaków.

16 Muzeum Narodowe w Warszawie - największe muzeum w Warszawie posiada zbiory sztuki starożytnej – egipskiej, greckiej, rzymskiej, malarstwa polskiego i obcego, m. in włoskie, francuskie, holenderskie, niemieckie i rosyjskie oraz zbiory numizmatyczne i rzemiosła artystycznego.

17 Cmentarz Powązkowski w Warszawie - Położony na terenie obecnej dzielnicy Wola Cmentarz Powązkowski graniczy z kilkoma innymi cmentarzami jest jedną z najstarszych zabytkowych nekropolii stolicy.

18 Zamek Ujazdowski w Warszawie - zamek znajduje się na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim i stoi na miejscu XI-wiecznej osady Jazdów. Jest siedzibą Centrum Sztuki Współczesnej.

19 Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie - grób znajdujący się na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie czci pamięć poległych w walce o niepodległość.

20 Panorama miasta nocą:

21 Bibliografia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Warszawa

22 Prezentację przygotowała Olga Łysoń z VIa 


Pobierz ppt "Warszawa ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google