Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Harry Potter i Komnata Tajemnic"— Zapis prezentacji:

1 Harry Potter i Komnata Tajemnic
Zapraszam!

2 Informacje o książce Harry Potter i Komnata Tajemnic to druga część książki z cyklu Harry Potter. Została napisana w 1998 roku przez pisarkę Joanne Kathleen Rowling Jest to powieść fantasy. Została przetłumaczona na język polski przez Andrzeja Polkowskiego. Książka posiada 366 stron oraz 18 rozdziałów i jeden dodatkowy w którym znajdziemy słownik słów które występują w książce.

3 Czym jest komnata tajemnic?
Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez sławnego czarodzieja, Salazara Slytherina, jednego z założycieli szkoły. W pomieszczeniu znajduje się także ogromny potwór Bazyliszek.

4 Bazyliszek Bazyliszek jest ogromnym, osiągającym do kilkudziesięciu metrów długości wężem. Jego skórę pokrywają gadzie łuski o brudnej, szmaragdowozielonej barwie. Ma trójkątną głowę oraz jasne, żółtozielone oczy. Szczęki rozwierają się szeroko, są wyposażone w długie i gęsto umieszczone, ostre zęby. Brzuch węża jest nieco jaśniejszy niż grzbiet.

5 Harry Potter i Komnata Tajemnic została także wydana w formie filmowej, oto trailer:

6 Opis fabuły: Po drugim, lecz pierwszym świadomym zwycięstwie Harry'ego nad Lordem Voldemortem w podziemiach Hogwartu, zaczęły się wakacje. Zanim zaczął się drugi rok nauki w szkole magii, Pottera odwiedził Zgredek, domowy skrzat. Ostrzegł on Harry’ego przed powrotem do szkoły. Gdy czarodziej nie chciał przyrzec mu, że nie wróci do magicznej placówki edukacyjnej, skrzat użył magii, w wyniku czego Harry otrzymał od wujostwa dożywotni szlaban. Z opresji uratowali go Weasleyowie –  Fred, George i Ron, którzy potajemnie przylecieli po niego latającym Fordem Anglią ich ojca. Początek roku nie zapowiadał niczego niezwykłego. Przełom dokonał się dopiero w Halloween, kiedy to kotka Argusa Filcha, Pani Norris została przez kogoś spetryfikowana, a na jednej ze ścian pojawło się ostrzeżenie – legendarna Komnata Tajemnic została otwarta, a więzionego w niej przez stulecia Potwora Slytherina uwolniono. Wkrótce doszło do kolejnych petryfikacji. Ogłoszono też, że jeśli ataki nie ustaną, szkoła miała być zamknięta.Harry, Hermiona i Ron wpadli na trop, który doprowadził ich do Komnaty Tajemnic, ratując tym samym szkołę.

7 Nowe postacie które pojawiły się w tej części książki to:
Zgredek to skrzat domowy. Wyróżniał się spośród wszystkich skrzatów, które uważały go za dziwnego, a nawet niebezpiecznego, gdyż wyznawał ideę wolności. Pojawił się pierwszy raz w Harry Potter i Komnata Tajemnic.

8 Lucjusz Malfoy Jak każdy Malfoy szczycił się, iż jest czystej krwi i nienawidził dzieci mugoli. Ubiera się w długi płaszcz i chodzi z laską, w której miał ukrytą różdżkę. Używał czarnej magii. Dawał łapówki, przez co miał duże wpływy w świecie czarodziejów. W V tomie został zesłany do Azkabanu, za co Czarny Pan zabiera jego syna i zleca mu zabicie Albusa Dumbledore'a.

9 Jęcząca Marta duch, który straszy w damskiej łazience znajdującej się na pierwszym piętrze w Hogwarcie. Nosiła okulary. Często wskakuje do muszli toaletowej, żeby się zabić, ale wtedy przypomina sobie, że jest już martwa. Jest szczególnie wrażliwa na punkcie swojej śmierci i opinii o własnej osobie.

10 Dlaczego książka Harry Potter i Komnata Tajemnic miałaby zostać lekturą?
Powieść J. K. Rowling powinna zostać lekturą ponieważ każdy uczeń chciałby się przenieść w świat magii! Ta książka jest do tego idealna, jest długa lecz bardzo wciąga w tej tajemniczy świat. Przy czytaniu tej książki można się oderwać od normalnego świata i przy tym wyluzować. Myślę że ta lektura była by czytana z ogromną chęcią.

11 Autor: Jakub Jaros Źródła informacji:


Pobierz ppt "Harry Potter i Komnata Tajemnic"

Podobne prezentacje


Reklamy Google