Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czym jest komnata tajemnic? Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czym jest komnata tajemnic? Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Czym jest komnata tajemnic? Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez sławnego czarodzieja, Salazara Slytherina, jednego z założycieli szkoły. W pomieszczeniu znajduje się także ogromny potwór Bazyliszek.

4

5

6 Po drugim, lecz pierwszym świadomym zwycięstwie Harry'ego nad Lordem Voldemortem w podziemiach Hogwartu, zaczęły się wakacje. Zanim zaczął się drugi rok nauki w szkole magii, Pottera odwiedził Zgredek, domowy skrzat. Ostrzegł on Harry’ego przed powrotem do szkoły. Gdy czarodziej nie chciał przyrzec mu, że nie wróci do magicznej placówki edukacyjnej, skrzat użył magii, w wyniku czego Harry otrzymał od wujostwa dożywotni szlaban. Z opresji uratowali go Weasleyowie – Fred, George i Ron, którzy potajemnie przylecieli po niego latającym Fordem Anglią ich ojca. Początek roku nie zapowiadał niczego niezwykłego. Przełom dokonał się dopiero w Halloween, kiedy to kotka Argusa Filcha, Pani Norris została przez kogoś spetryfikowana, a na jednej ze ścian pojawło się ostrzeżenie – legendarna Komnata Tajemnic została otwarta, a więzionego w niej przez stulecia Potwora Slytherina uwolniono. Wkrótce doszło do kolejnych petryfikacji. Ogłoszono też, że jeśli ataki nie ustaną, szkoła miała być zamknięta.Harry, Hermiona i Ron wpadli na trop, który doprowadził ich do Komnaty Tajemnic, ratując tym samym szkołę.

7 Nowe postacie które pojawiły się w tej części książki to:

8

9

10 Dlaczego książka Harry Potter i Komnata Tajemnic miałaby zostać lekturą? Powieść J. K. Rowling powinna zostać lekturą ponieważ każdy uczeń chciałby się przenieść w świat magii! Ta książka jest do tego idealna, jest długa lecz bardzo wciąga w tej tajemniczy świat. Przy czytaniu tej książki można się oderwać od normalnego świata i przy tym wyluzować. Myślę że ta lektura była by czytana z ogromną chęcią.

11 Autor: Jakub Jaros Źródła informacji: http://www.wikipedia.com/harry-potter-i-komnata-tajemnic http://www.harrypotter.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic


Pobierz ppt "Czym jest komnata tajemnic? Komnata Tajemnic — legendarna komnata znajdująca się na terenie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, stworzona przez."

Podobne prezentacje


Reklamy Google