Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowe oblicze wolontariatu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowe oblicze wolontariatu"— Zapis prezentacji:

1 Nowe oblicze wolontariatu

2 Pomagam, bo lubię ! Wolontariat w dzisiejszych czasach jest wielowymiarowy i ma różne oblicza. Swój wolny czas możesz przeznaczyć na pomaganie innym lub zdobywanie nowego doświadczenia. My, jako wolontariuszki chciałybyśmy przedstawić Wam kilka propozycji aktywności społecznej !

3 SPORT to zdrowie !!! Udział, w naszym projekcie może wziąć absolutnie każdy, bez względu na wiek, płeć czy umiejętności. Jak wiemy sport można uprawiać niezależnie od warunków pogodowych. Nasz projekt przewiduje aktywność fizyczną latem. Pomysł będziemy realizować w pierwszym miesiącu wakacji. Miejscem naszych spotkań będą okoliczne parki, lasy i łąki. Kiedy pogoda nie będzie dopisywać wybierzemy się na pływalnię lub halę sportową. Zajęcia będą trwały trzy godzinny dziennie w soboty i wtorki. Swój udział należy zgłaszać do sekretariatu Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku.

4

5 Muzyka i taniec Celem tego projektu jest rozwijanie umiejętności muzycznych i tanecznych dzieci do lat 10. Będziemy tańczyć, śpiewać, a co najważniejsze dobrze się bawić . Na zajęciach przewidujemy naukę polskich i angielskich piosenek. Głównym punktem warsztatów będzie poznawanie podstawowych kroków różnorodnych tańców. Lekcje będą odbywać się trzy razy w tygodniu, po 2 godziny, w świetlicy Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku. Swój udział należy zgłaszać do sekretariatu szkoły.

6

7 Ścieżka geologiczna po Lęborku i okolicach
W tych warsztatach każdy jest mile widziany. Nasze zajęcia może odwiedzić każdy miłośnik przyrody. Podążając po lęborskich okolicach będziemy podziwiać walory przyrodnicze tego rejonu. Naszym wędrówką będzie towarzyszyć miła atmosfera. Zajęcia będą przeprowadzane w kwietniowe weekendy po trzy godziny. Spotkanie dla zainteresowanych odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w świetlicy Społecznego Gimnazjum Językowego w Lęborku.

8

9 Mycie samochodów  Celem naszego projektu jest bezpłatne mycie samochodów mieszkańców Lęborka i okolic. Udział w tej inicjatywie może brać młodzież w wieku od 13 do 17 lat. „Szorowanie” pojazdów będzie odbywać się na Placu Pokoju w Lęborku podczas ostatnich trzech tygodni wakacji, a mianowicie w piątki i soboty. Każdy chętny otrzyma środki czystości. Młodzież skłonna do wspólnej zabawy i pracy powinna zgłaszać swój udział do sekretariatu SGJ w Lęborku

10

11 „Robótki ręczne” Miłośnicy szydełkowania, robótek na drutach, haftowania są mile widziani na tych warsztatach. Głównym punktem tych zajęć będzie przerabianie starej, nieprzydatnej garderoby, która po metamorfozie będzie przekazana na rzecz Środowiskowego Ogniska Wychowawczego "Betlejem" przy Caritas w Lęborku Zajęcia będą odbywać się w każdą październikową sobotę w godzinach popołudniowych ,w świetlicy Społecznego Gimnazjum Językowego . Na warsztaty należy przynosić nieprzydatne ubrania oraz materiały do wyszywania. Chętni powinni zgłosić swój udział w sekretariacie szkoły SGJ w Lęborku.

12

13 Jeśli masz odrobinę wolnego czasu.
Jeśli chcesz zdobyć nowe umiejętności. Jeśli masz chęć dobrowolnego, bezpłatnego działania na rzecz innych. Jeśli pragniesz zdobyć nowe doświadczenia, zrobić coś pożytecznego. Jeśli chcesz nawiązać nowe znajomości, zmienić otoczenie. Jeśli chociaż z jednym z tych stwierdzeń się zgadzasz, masz szansę zostać wolontariuszem!


Pobierz ppt "Nowe oblicze wolontariatu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google