Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością."— Zapis prezentacji:

1 cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością i sercem czyni go niezastąpionym…” Fragment wypowiedzi prof. W.Degi na Krajowym Zjeździe Magistrów Wychowania Fizycznego Pracujących w Rehabilitacji.

2

3

4 Dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia zajęć warto sięgnąć po piłki fitball.Stanowią one doskonały środek do ćwiczeń polegających na ciągłym angażowaniu innych grup mięśniowych w celu utrzymania równowagi i prawidłowych, fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Dzieci uwielbiają zabawę z kolorowymi piłkami.

5

6

7

8 * Propozycja wielu różnych form prozdrowotnego przebywania dzieci na powietrzu, pozwala na częściowe opuszczenie ławki szkolnej, aktywizując dzieci do ruchu. Ruch w terenie daje okazje do wyprostowania ciała, odreagowania na szkodliwe dla zdrowia zjawiska.

9 * Urozmaicona i wszechstronna aktywność fizyczna pozwala na zachęcenie dzieci do czynnego uczestnictwa, a tym samym na to, aby dzieci polubiły ruch i wplotły go w swoją biografię na całe życie.

10

11

12

13

14

15 Dziewczęta uwielbiają wymyślać układy choreograficzne. Prezentują je podczas różnych okazji.

16

17

18

19 * Prawidłowa postawa ciała gwarantuje zdrowe i szczęśliwa życie. Wpajanie dzieciom nawyków dbania o własną postawę w każdej sytuacji życia codziennego i urozmaicone zajęcia gimnastyki korekcyjnej to klucz do sukcesu.

20

21

22

23

24 * Zajęcia z wykorzystaniem liny to praca nad tężyzną fizyczną i świetna zabawa.

25

26

27

28

29 * Mikołajki to doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu-w kręgielni.

30

31

32 Podczas ferii zimowych aktywnie spędzaliśmy wieczory.

33

34

35 * Coroczną tradycją naszej szkoły są * „Dni Promocji Zdrowia” i odbywający się podczas nich „festiwal kulinarny”. Uczniowie samodzielnie, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania komponują i wykonują wymyślone przez siebie potrawy, które później prezentują przed jury. Po ogłoszeniu werdyktu wszyscy częstują się zdrowymi przekąskami.

36

37

38

39

40

41

42

43 * 5 razy dziennie warzywa i owoce, urozmaicone i zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna to przepis na wspaniałe samopoczucie i zdrowie.

44

45

46 * Systematycznie korzystamy z wyjazdów do Parku Wodnego. Aktywnie spędzamy wolne popołudnia, uczymy się pływać, świetnie się bawimy.

47

48

49

50

51

52 * Festyn rodzinny. Mecz rodzice-nauczyciele.

53

54 * Uczestniczmy w ogólnopolskiej akcji „ Szkoła kibicuje”.

55

56


Pobierz ppt "Cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością."

Podobne prezentacje


Reklamy Google