Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Szkoła w ruchu” cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Szkoła w ruchu” cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie."— Zapis prezentacji:

1 „Szkoła w ruchu” cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie go wraz z osobowością i sercem czyni go niezastąpionym…” Fragment wypowiedzi prof. W.Degi na Krajowym Zjeździe Magistrów Wychowania Fizycznego Pracujących w Rehabilitacji.

2 Ruch w szkole Wychowanie fizyczne

3 Ćwiczenia z piłkami Body-Ball

4 Dla urozmaicenia i uatrakcyjnienia zajęć warto sięgnąć po piłki fitball.Stanowią one doskonały środek do ćwiczeń polegających na ciągłym angażowaniu innych grup mięśniowych w celu utrzymania równowagi i prawidłowych, fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Dzieci uwielbiają zabawę z kolorowymi piłkami.

5

6

7

8 Propozycja wielu różnych form prozdrowotnego przebywania dzieci na powietrzu, pozwala na częściowe opuszczenie ławki szkolnej, aktywizując dzieci do ruchu. Ruch w terenie daje okazje do wyprostowania ciała, odreagowania na szkodliwe dla zdrowia zjawiska.

9 Urozmaicona i wszechstronna aktywność fizyczna pozwala na zachęcenie dzieci do czynnego uczestnictwa, a tym samym na to, aby dzieci polubiły ruch i wplotły go w swoją biografię na całe życie.

10 Ćwiczenia przy muzyce- radość i energia

11

12

13

14

15 Dziewczęta uwielbiają wymyślać układy choreograficzne
Dziewczęta uwielbiają wymyślać układy choreograficzne. Prezentują je podczas różnych okazji.

16 Występ podczas Wielkiego Finału WOŚP-2014

17

18

19 Profilaktyka wad postawy
Prawidłowa postawa ciała gwarantuje zdrowe i szczęśliwa życie. Wpajanie dzieciom nawyków dbania o własną postawę w każdej sytuacji życia codziennego i urozmaicone zajęcia gimnastyki korekcyjnej to klucz do sukcesu.

20

21

22

23

24 ,,Z liną za pan brat’’ Zajęcia z wykorzystaniem liny to praca nad tężyzną fizyczną i świetna zabawa.

25

26

27

28 Nasze sukcesy

29 Pozalekcyjne zajęcia sportowe
Mikołajki to doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu-w kręgielni.

30

31

32 Podczas ferii zimowych aktywnie spędzaliśmy wieczory.

33

34

35 Zdrowie na talerzu Coroczną tradycją naszej szkoły są
„Dni Promocji Zdrowia” i odbywający się podczas nich „festiwal kulinarny”. Uczniowie samodzielnie, zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania komponują i wykonują wymyślone przez siebie potrawy, które później prezentują przed jury. Po ogłoszeniu werdyktu wszyscy częstują się zdrowymi przekąskami.

36

37

38

39

40

41

42

43 5 razy dziennie warzywa i owoce, urozmaicone i zbilansowane posiłki, aktywność fizyczna to przepis na wspaniałe samopoczucie i zdrowie.

44

45

46 Pozalekcyjne zajęcia na basenie
Systematycznie korzystamy z wyjazdów do Parku Wodnego. Aktywnie spędzamy wolne popołudnia, uczymy się pływać, świetnie się bawimy.

47

48

49

50

51

52 Festyn rodzinny. Mecz rodzice-nauczyciele.

53

54 Uczestniczmy w ogólnopolskiej akcji „ Szkoła kibicuje”.

55

56


Pobierz ppt "„Szkoła w ruchu” cyt…”Ruch jako lek nie ma substancji ani opakowania. Substancją tego leku jest pomysł zrodzony z nauki i doświadczenia. Przekazanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google