Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HAPPY KOBYLNICA. Zadanie zrealizowane w ramach projektów „Szkoła z klasą 2,0” i „WF z klasą”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HAPPY KOBYLNICA. Zadanie zrealizowane w ramach projektów „Szkoła z klasą 2,0” i „WF z klasą”"— Zapis prezentacji:

1 HAPPY KOBYLNICA

2 Zadanie zrealizowane w ramach projektów „Szkoła z klasą 2,0” i „WF z klasą”

3 Poniesieni falą internetowego szaleństwa jakim niewątpliwie stał się utwór Pharella Williamsa "Happy" w samym serwisie YOUTUBE na ten moment ponad 17 milionów wyświetleń (http://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv- sUYtM&feature=kp,) postanowiliśmy stworzyć swoją wersje LIBDUB do słów tego optymistycznego utworu. Stwierdziliśmy iż jest to idealny utwór w konwencji „lib dub” ze względu na sam zamysł artysty, który udokumentował 24 godziny szczęścia (http://24hoursofhappy.com/) Niestety już na samym początku realizacji okazało się, że z pierwotnego filmu stworzonego w jednym ciągu nagraniowym nic nie wyjdzie przeszliśmy do zamysłu stworzenia teledysku do utworu „HAPPY” Kto choć raz zetknął się z pracą nad filmem (możemy uznać, ze Teledysk jest takim mini filmem) wie, że każdy etap tego typu twórczości jest bardzo ważny. Począwszy od scenariusza skończywszy na mozolnym montowaniu. Nasze role musieliśmy najzupełniej porozdzielać. Wiadomo również, iż za każdym spektakularnym filmem kryją się sławy aktorskie. Przy naszej mini produkcji każdy z uczniów stał się na kilka sekund aktorem (co to za teledysk bez gwiazd) ale również tancerzem i piosenkarzem. Każdy z uczniów miał również drugą rolę, nie wiem czy nie ważniejszą jak choćby scenarzyści, kostiumolodzy, dźwiękowcy skończywszy na montażystach (Nikodem Kaźmierczak, Kacper Maciejewski). Ci ostatni godzinami musieli uzbrajać się w cierpliwość i akceptować spontaniczność twórców by z wielu minut nagrań stworzyć 10 minutowe video.

4 IVB

5 IIB

6 Spontaniczności, radości i satysfakcji z etapów działań nie było końca, co chwile do naszego układu dołączały kolejne kroki, przebrania. Wybrany przez nas utwór również ma takie przesłanie. I tak jak Pharell Williams zalał falą radości Internet tak my zalaliśmy optymizmem uczniów naszej szkoły. Tak jak wspomniałam początkowym zamiarem było stworzenie filmu jako jednego ujęcia pokazującego kolejne sale lekcyjne, uczniów itp. Niestety z przyczyn technicznych oraz umiejętności tego efektu nie udało nam się osiągnąć w 100%. I tak nasi szkolni montażyści „skleili” skrawki spontanicznego materiału w jedną całość Kobylnickiego szczęścia:)

7 IVA

8 VB

9 Ponieważ filmu nie tworzy jedna osoba ani nawet jedna klasa, sukcesem realizacji stała się niewątpliwie synchronizacja grupy. Do teledysku przystąpiły następujące grupy, które wchodzą w skład ekipy 2,0: IIb „Foxi” + p. M. Żarnowska IVa „Matematyczni Plażowicze” + p. T. Szcześniak IVb „Papaja Band” + p. M. Bizan Va „Grupa sportowa” + p. A. Bultrowicz, p. M. Reszelska Vb „Retro Girl + Pharell Boys” + p. A. Musiał Wszyscy uczestnicy tego projektu wspólnie pracowali nad stworzeniem jednego dzieła, którego najważniejszym celem był bezgraniczny optymizm i radość jak przystało na szkołę im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

10 VA

11 Do stworzenia nawet amatorskiego wideoklipu z podkładem muzycznym niezbędne jest: nagłośnienie kamera (w naszym przypadku: SONY ActionCam) lub ewentualnie aparat z funkcją nagrywania laptop wyposażony w program do edycji filmów (Movie Maker)w programie: Animoto przygotowania: do przeglądania innych lip dubów, przesłuchiwania muzyki i do stworzenia własnego scenariusza teledysku Internet a zwłaszcza YOUTUBE gdzie mogliśmy wesprzeć sie na doświadczeniu licznych renomowanych uczelni, szkół gimnazjalnych i podstawowych z całej Polski oraz spontanicznej fali amatorkich LIBDUB w wykonaniu mieszkańców miast z całej Europy etap końcowy: montaż filmu i podkładu muzycznego(Nikodem Kaźmierczak, Kacper Maciejewski).

12 To wspólna realizacja klasy 5a i 5b ze szkoły podstawowej w Kobylnicy przy udziale niesamowitych aktorów z klasy 2b, 4a i 4b

13 TU ZNAJDZIECIE FILM BLOG: SPRYCIARZE Z B

14 TU ZNAJDZIECIE FILM YOUTUBE: KOBYLNICA TV

15 http://www.youtube.com/watch? v=Udg-bYEnQ7w

16 Dziękujemy A. MUSIAŁ


Pobierz ppt "HAPPY KOBYLNICA. Zadanie zrealizowane w ramach projektów „Szkoła z klasą 2,0” i „WF z klasą”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google