Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia zwykłej znajomości.  Mateusz był ode mnie starszy. Wszystkim dziewczynom się podobał. Był wysoki, szczupły, ale odpowiednio napakowany. Trudno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia zwykłej znajomości.  Mateusz był ode mnie starszy. Wszystkim dziewczynom się podobał. Był wysoki, szczupły, ale odpowiednio napakowany. Trudno."— Zapis prezentacji:

1 Historia zwykłej znajomości

2

3  Mateusz był ode mnie starszy. Wszystkim dziewczynom się podobał. Był wysoki, szczupły, ale odpowiednio napakowany. Trudno było nie zawiesić na nim wzroku, gdy łaził z chłopakami po osiedlu. Był najwyższy i sprawiał wrażenie takiego, którego wszyscy muszą słuchać.

4

5 Gdy weszłam, Mateusz stał na balkonie i palił papierosa ale gdy nie zobaczył wyrzucił go i podszedł zagadać.

6 Tak jakoś wyszło, że po kilku chwilach byliśmy z Mateuszem sami w jakimś pokoju. Powiedział mi, że jestem ładna i mam zgrabne nogi… Piliśmy piwo. Duuuużo piwa

7

8 Po kilku dniach, na osiedlu uda ł ż e mnie nie widzi, nie zna… Odwróci ł si ę ode mnie gdy sz ł am w jego stron ę, a mi… zabrak ł o odwagi. Zreszt ą wszystko by ł o jasne... TO DLA NIEGO NIC NIE ZNACZY Ł O 

9 Któregoś dnia, jakiś nauczyciel zwinął mnie z boiska i zaprowadził na lekcje. Akurat był WDŻ. Z nudów zaczęłam słuchać o czym gadali, byle dotrwać do dzwonka i…

10 „… przenoszone drogą płciową. Okolicznością sprzyjającą zarażeniu wirusem HIV jest między innymi stosunek seksualny bez użycia prezerwatywy, która jako jedyna z metod antykoncepcyjnych …” tylko tyle usłyszałam. Wstałam i wybiegłam.

11

12 … bo my nie stosowaliśmy żadnej antykoncepcji… … bo on wcześniej na pewno też, już, z innymi… … a jeśli on ma??? … a jeśli mnie zaraził??? … co dalej?

13 Szybko pobiegłam do komputera, włączyłam wyszukiwarkę i wpisałam HIV. Po kilku godzinach przeskakiwania ze strony na stronę, wiedziałam że jedyne co mogę zrobić to… TEST. Test sprawdzający czy jestem nosicielką wirusa HIV.

14 Gdy weszłam, nie potrafiłam wydusić najpierw słowa, ale przyszła jakaś kobieta, psycholog, zaczęła do mnie mówić i słowa same zaczęły wypływać mi z ust… Gdy skończyłyśmy rozmawiać ZROBIŁAM TEST

15 Zapewniła mnie, że gdy odbiorę wynik będzie ze mną, żebyśmy mogły go omówić. I w ogóle opowiedziałam jej o całej tej historii a ona bardzo mnie wzmocniła

16  Otworzyłam powoli kopertę… wynik w środku był… UJEMNY?!

17 ULGA!!! Gdy si ę troch ę uspokoi ł am pani Agnieszka wyja ś ni ł a dla pewno ś ci, ż e wynik ujemny (negatywny) testu przesiewowego oznacza, i ż w badanej krwi nie znaleziono przeciwcia ł przeciwko wirusowi HIV. Ale nie musi tak by ć do ko ń ca ż ycia. Wszystko zale ż y od tego, jak wiele b ę d ę wiedzie ć o mo ż liwo ś ciach zapobiegania zaka ż eniu i u ż ywania tych wiadomo ś ci w ż yciu.

18

19

20 Opieka: p. A. Oczkowska p. M. Stolarczyk


Pobierz ppt "Historia zwykłej znajomości.  Mateusz był ode mnie starszy. Wszystkim dziewczynom się podobał. Był wysoki, szczupły, ale odpowiednio napakowany. Trudno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google