Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 6 w Tychach Tychy. Dobre miejsce. 20 lat minęło…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 6 w Tychach Tychy. Dobre miejsce. 20 lat minęło…"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 6 w Tychach Tychy. Dobre miejsce. 20 lat minęło…

2 NASZE TYCHY Przez 20 lat Tychy bardzo się zmieniły… Powstało wiele rond, nowych budynków, a nawet całych osiedli oraz mnóstwo sklepów i placów zabaw. Powstały także nowe obiekty sportowe, a stare wyremontowano. Oglądając zdjęcia można porównać, jak bardzo zmieniło się nasze miasto, wg nas – na lepsze i ładniejsze. W tej prezentacji chciałybyśmy przedstawić Wam metamorfozę kilku tyskich zakątków. ZAPRASZAMY ! ! !

3 O TYCHACH Tychy - miasto przemysłowe położone na południu Polski, w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Od 20 września 2007 jest częścią Górnośląskiego Związku Metropolitalnego (jest jednym z miast założycielskich). Tychy zajmują 26. pozycję pod względem liczby ludności w Polsce i 46. pod względem powierzchni.

4 Jedna z najbardziej zauważalnych przemian tego dwudziestolecia…
PLAC BACZYŃSKIEGO KIEDYŚ… TERAZ… Jedna z najbardziej zauważalnych przemian tego dwudziestolecia…

5 URZĄD MIASTA Urząd miasta, to siedziba władz miasta i jeden z niedawno wyremontowanych budynków (powstała między innymi zewnętrzna winda). Choć wygląda ciągle tak samo, jest dużo nowocześniejszy niż 20 lat temu… Na parterze UM Tychy powstało Biuro Obsługi Klienta, gdzie mieszkańcy mogą załatwić większość urzędowych spraw, co znacznie ułatwia życie w naszym mieście.

6 MOSiR na os. A Zespół Boisk Piłkarskich na os. A stanowi bazę rozgrywek piłki nożnej dla młodzieży szkolnej. Jest to jeden z najnowocześniejszych ośrodków w okolicy. W skład zespołu wchodzą trzy boiska. Główne to boisko trawiaste o wymiarach 96 m x 65 m. Obok boiska mieści się trybuna z 400 miejscami siedzącymi. Treningi odbywają się głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90x45 m (w pełni oświetlone) oraz na drugim boisku trawiastym. Zespół ten przeszedł w ostatnich latach kompletną renowację.

7 PŁYWALNIA Kryta pływalnia w Tychach to nowoczesny obiekt sportowy. Została oddana do użytku w październiku 2001 roku. Zastąpiła ona otwarty basen na osiedlu A, który przez wiele lat służył Tyszanom. Na początku tego roku w budynku pływalni wymieniono dach, a w szatniach – szafki. Znajdują się tu 2 duże baseny: sportowy oraz szkoleniowo – rekreacyjny. Dla widzów w czasie zawodów udostępniana jest trybuna. Do atrakcji należą również: jacuzzi, kręta rurowa zjeżdżalnia, szereg gejzerów i tryskaczy wodnych oraz efektowne podwodne oświetlenie. Pływalnia dysponuje gabinetem odnowy biologicznej z dobrze wyposażoną siłownią, sauną parową i suchą, gabinetem masażu i katedrą natryskową biczy wodnych. Cały budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na terenie obiektu znajduje się hotel, restauracja, solarium i fitness dla pań z salą do ćwiczeń.

8 HALA SPORTOWA Z hali korzystają szkoły i sekcje sportowe MOSM Tychy (piłka ręczna, zapasy), a także tyskie kluby sportowe - KKS Big Star Tychy oraz GKS Jachym Tychy. Hala ma powierzchnię 1100 m2, posiada 924 miejsca siedzące oraz 260 stojących i 8 dla niepełnosprawnych. Jednym z najnowocześniejszych obiektów, jaki powstał w Tychach jest hala sportowa przy al. Piłsudskiego oddana sportowcom r. Nowoczesna hala jest udostępniana na treningi i mecze Tyskim zespołom reprezentującym sporty halowe takiej jak: koszykówka, siatkówka, piłka halowa oraz piłka ręczna. Do dyspozycji sportowców na terenie obiektu jest sauna fińska oraz bogato wyposażona siłownia. Z malej hali treningowej będą korzystać przedstawiciele sportów walki.

9 Komunikacja miejska Choć środki transportu w Tychach właściwie nie uległy zmianie i nadal naszą chlubą, jako jednego z niewielu miast w Polsce, są trolejbusy, to sposób podróżowania oraz jego komfort zmieniły się diametralnie. Nowoczesne autobusy i trolejbusy, którym zwyczajowo nadajemy imiona, sprawiły, że przedostawanie się z jednego miejsca w drugie może być naprawdę przyjemne. „Strzałem w dziesiątkę” było też stworzenie połączenia kolejowego pomiędzy Tychami Miastem a Katowicami, poprzez wprowadzenie FLIRTów i związanych z nimi pomarańczowych biletów. Teraz podróżowanie po Śląsku to dla Tyszan naprawdę bezproblemowa sprawa.

10 OŚRODEK PAPROCANY Ośrodek ten znany jest z wielu festiwali, które promują nasze miasto. Nadal trwa modernizacja tego miejsca, dlatego jesteśmy niezmiernie ciekawe jak wyglądać będzie po gruntownym remoncie.

11 Prościej mówiąc: Tychy. Dobre miejsce.
PODSUMOWANIE Jak widzimy, nasze miasto ciągle się rozwija. Mamy bardzo nowoczesne obiekty sportowe, powstało wiele nowych rozwiązań. Tychy w ciągu tych 20 lat zmieniły swój wygląd na tyle, że wiele miejsc jest nie do poznania. Mamy także sporo nowych miejsc pracy, a sprawne zarządzanie Tychami owocuje z każdym dniem. Prościej mówiąc: Tychy. Dobre miejsce.

12 WYWIAD Z TYSZANKĄ Uczennica: Dzień dobry, czy mogę zadać pani pytanie dotyczące zmian zachodzących w ciągu ostatnich 20 lat w naszym mieście? Kobieta: Tak, proszę. Chętnie odpowiem. U: A więc, co Pani sądzi o zmianach, które zaszły w naszym mieście przez 20 lat, czy są one wpływają na korzyść a może jednak negatywnie? K: Uważam, że zmiany które zaszły w Tychach przez okres 20 lat są na korzyść naszego miasta, ponieważ Tychy jak i każde inne miasto, czy wieś powinno się rozwijać pod każdym względem; gospodarczym, turystycznym, finansowym, ale także architektonicznym. Piąć się do góry, by nie być jakimś tam miejscem na Ziemi, ale by zachęcać ludzi do odwiedzenia naszego miasta, a być może do pozostania tu na stałe. To dzięki przebudowie różnych miejsc nasze miasto jest wybierane przez innych, także pewne stanowiska pracy są powodem do zamieszkania w Tychach. Mam nadzieję, że nasze miasto będzie się jeszcze bardziej rozwijać i będzie coraz piękniejsze i popularniejsze. U: Dziękuje Pani bardzo za udzielenie odpowiedzi na to pytanie. Do widzenia, życzę miłego dnia.

13 Koniec. Dziękujemy, że obejrzeli Państwo naszą prezentację. Mamy nadzieję, że się podobała.  Przygotowały: Monika Klebach, Ewa Krasnokucka, Daria Ozner, Aleksandra Śleziak i Paulina Wojna.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 6 w Tychach Tychy. Dobre miejsce. 20 lat minęło…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google