Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

STEREOTYP NIEMCA W POLSCE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "STEREOTYP NIEMCA W POLSCE"— Zapis prezentacji:

1 STEREOTYP NIEMCA W POLSCE

2 Co to jest :

3 Są to „obrazy w głowach” wpływające na nasze myślenie, postępowanie i zachowanie

4 Stereotypy mają zabarwienie emocjonalne i skłonność do fałszywych generalizacji (dlatego dobrze mieć do nich krytyczny stosunek).

5 Jest to uproszczony obraz świata dotyczący różnych narodowości, zwodów, pochodzenia

6 Stereotypy są czymś, co jest utrwalone społecznie, przekazywane kulturowo i najbardziej wyrazisty wyraz stereotypy znajdują w języku.

7

8

9

10 .

11

12 .

13 Stereotyp Niemca w dowcipach

14 Na przestrzeni lat w Polsce wykształcił się stereotyp Niemca - punktualnego i pracowitego niebieskookiego blondyna . Istnieje też inny stereotyp, który przedstawia nam Niemca jako pełnego przemocy faszystę i rasistę. Najczęściej jest on przedstawiany w różnego rodzaju kawałach. Czas, aby ten stereotyp się zmienił. Mieszkańcy Niemiec uważani są za ludzi poważnych : -JAKA JEST NAJCIEŃSZA KSIĄŻKA ŚWIATA? -TYSIĄC LAT HUMORU NIEMIECKIEGO

15 Według stereotypowych dowcipów Niemki są brzydkie : JAK JEDZIESZ AUTEM I NAGLE KROWY SĄ ŁADNIEJSZE OD KOBIET TO ZNAK ZE JESTEŚ W NIEMCZECH . -Jak to jest, że w Niemczech produkują tyle dobrych samochodów?  -Jak się ma takie brzydkie żony, to czymś trzeba się zająć.

16 Stereotyp ten obraża wszystkie niemieckie kobiety , i jest całkowitym kłamstwem , gdyż są też piękne Niemki. Miss Niemiec 2011

17 Inne dowcipy przedstawiają Niemców jako pracowników , który bezmyślnie wykonują powierzoną pracę :
-Dlaczego niemiecka wanna ma dwa odpływy ?  -Bo jeden jest na zimna wodę a drugi na ciepłą. Billy Gates, najbogatszy Amerykanin, czekając na przeszczep mózgu, miał do wyboru trzy: Polaka, Rosjanina i Niemca. Wybrał Niemca.  dlaczego? ...bo był nieużywany... 

18 Ten stereotyp także jest krzywdzący dla wielu Niemców
Ten stereotyp także jest krzywdzący dla wielu Niemców . Wielu z nich jest świetnymi naukowcami i inżynierami . Albert Einstein także pochodził z Niemiec , stworzył najważniejsze prawa fizyki, a jego twierdzenie E = mc^2 zna każdy .

19 Nikt nie powinien posługiwać się stereotypami
Nikt nie powinien posługiwać się stereotypami. Są one zawsze krzywdzące dla mniejszości i nigdy ich znaczenie nie jest prawidłowe .

20 By sprawdzić, czy Polacy faktycznie opierają swoje poglądy na stereotypach przeprowadziliśmy ankietę wśród grupy stu osób z naszej szkoły.

21 Pytania do uczestników ankiety:
Jaki jest Twój stosunek do narodu niemieckiego? Podaj określenia jakich używasz zamiast słowa Niemiec Podaj cechy typowego wyglądu zewnętrznego Niemca Wymień popularne imiona niemieckie Podaj znane postacie niemieckie Ulubiona potrawa Niemców Ulubiony napój Niemców Jakie święto kojarzy Ci się z Niemcami? Opinie o mieszkańcach Niemiec.

22

23

24

25

26

27

28

29

30 Opinie na temat Niemców

31


Pobierz ppt "STEREOTYP NIEMCA W POLSCE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google